Barcelona vybojovala důležité vítězství, Satoranský dal 10 bodů

Barcelona

Basketbalisté Barcelony v utkání 7. kola Evropské ligy zaznamenali důležité vítězství 92:86 nad Žalgirisem Kaunas. V polovině nadstavbové části tak mají na kontě třetí výhru a zvýšili šanci na postup. Český reprezentant Tomáš Satoranský byl třetím nejlépe hodnoceným hráčem Katalánců, když za 25 minut zaznamenal 10 bodů, tři asistence a dva doskoky.

Tomáš Satoranský. Ilustrační foto.

Barcelona nutně potřebovala tento zápas vyhrát, což se projevilo na počáteční nervozitě. Ve druhé čtvrtině se však rozehrála a po trojce Satoranského získala desetibodové vedení.

Hosté sice po změně stran snížili na tři body, ale domácí odpověděli šňůrou 10:0, která definitivně rozhodla. Barcelona si pak vedení zkušeně hlídala a trestala soupeře z protiútoků, které táhl hlavně Satoranský.

"Třicet minut jsme odváděli skvělou práci, oni pak v závěru dělali, co mohli, ale my jsme moc potřebovali vyhrát. První polovina skupiny nám moc nevyšla, ale teď budeme hrát více zápasů doma, věřím, že chytneme lepší rytmus a postoupíme," řekl v pozápasovém rozhovoru Satoranský, který podle statistik zahrál svůj druhý nejlepší zápas v nadstavbové části.

V dalším dnešním utkání skupiny F vyhrál CSKA Moskva nad Olympiakosem Pireus 92:85 a ujal se vedení v tabulce. Opět zářilo hvězdné rozehrávačské duo Nando de Colo a Miloš Teodosič, kteří se podělili o 40 bodů a navíc společně přidali devět asistencí.

Evropská liga basketbalistů, osmifinále - 7. kolo:
Skupina F:
Kubaň Krasnodar - Darüssafaka Istanbul 82:58
Panathinaikos Atény - Anadolu Efes Istanbul 83:78.
CSKA Moskva - Olympiakos Pireus 92:85
FC Barcelona - Žalgiris Kaunas 92:86 (za domácí Satoranský 10 bodů, 2 doskoky, 3 asistence)