Rubriky:

Míčové sporty

Polsko - Česko 72:52

Basketbalistky bez opor jasně prohrály v Polsku

16. února 2016 19:52 - Krosno

České basketbalistky v prvním mezistátním zápase pod vedením nového trenéra Ivana Beneše prohrály v Polsku 52:72. Mladý tým bez většiny obvyklých opor nechal soupeře utéct v první půli, po změně stran se zlepšil, ale jasnou prohru neodvrátil. Nepomohlo ani 20 bodů Terezy Vyoralové.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Beneš do Krosna přivezl velmi mladý tým, který především na postu pivota postrádal zkušenosti s mezinárodním basketbalem. Největší hvězdou týmu byla Vyoralová z USK Praha, která jako jediná startovala na posledním mistrovství Evropy a která pravidelně hraje Evropskou ligu. Naopak Polsko, připravující se na kvalifikaci o mistrovství Evropy, nastoupilo hned s několika euroligovými hráčkami a od začátku mělo převahu.

Už v 18. minutě vedly Polky o 24 bodů. Teprve pak se soupeř dostal do hry a vyrovnal síly na hřišti. Po změně stran Češky dokonce snížily rozdíl na 12 bodů, ale následně nechaly domácí znovu odskočit a definitivně rozhodnout.

"Polsku se zatím v kvalifikaci daří, podává velmi dobré výkony a potvrdilo to i v dnešním zápase. Nezvládli jsme tlak soupeřek v obraně v první čtvrtině. Těžko jsme se prosazovali a naopak jsme jim umožnili skórovat z rychlých protiútoků," konstatoval Beneš.

"Po změně stran jsme se dostali do zápasu a družstvo zaslouží za druhý poločas pochvalu - bojovalo a stahovalo náskok soupeře. Druhý poločas jsme prohráli o bod. Přijeli jsme s mladým družstvem pro zkušenosti, které sbírá měrou vrchovatou, i když to bylo s porážkou," dodal.

Měly jsme na lepší výsledek, posteskla si Sedláková

Český tým se trápil hlavně s přesností střelby, kterou měl úspěšnou jen z 28 procent. Naopak se soupeři vyrovnal na doskoku, ale ztratil hned 25 míčů. Kromě Vyoralové, která k 20 bodům přidala i tři asistence a pět doskoků, zaujala pivotka Valosunu Brno Pavla Švrdlíková. Sestra reprezentanta Kamila Švrdlíka dala 10 bodů a doskočila sedm míčů, z toho čtyři v útoku.

"Utkání bylo hodně tvrdé. V prvním poločase jsme se hledaly, ale v tom druhém už jsme se s tím vypořádaly. V této sestavě jsme poprvé hrály mezinárodní utkání a spousta holek s ním předtím nepřišla do kontaktu. Dobře jsme se s tím popraly, ale myslím, že jsme měly na lepší výsledek," uvedla rozehrávačka Kateřina Sedláková, která v roce 2014 startovala na mistrovství světa.

Ve středu oba týmy sehrají druhý zápas, tentokrát však za zavřenými dveřmi.

Přípravné utkání basketbalistek:
Polsko - ČR 72:52 (24:13, 39:20, 58:40)
Nejvíce bodů: Stankiewiczová a Kobrynová po 14, Kocová 9 - Vyoralová 20, Karolína Elhotová 11, Švrdlíková 10.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty