Házenkáři Lovosic budou obhajovat Český pohár proti Karviné

Ve finále Českého poháru v házené se střetnou úřadující vítězové Lovosice a Karviná. Lovci v dnešním semifinále porazili 28:23 Jičín, Baník vyhrál 29:20 ve Frýdku-Místku. Finále na dva zápasy se bude hrát 26. a 28. března.

Lovosice se v domácím prostředí brzy ujaly vedení, v poločase vedly o šest branek, a i když se Jičín dokázal v druhé půli přiblížit na rozdíl jednoho gólu, domácí v závěrečné desetiminutovce dostali zápas pod kontrolu a dotáhli ho k vítězství. Nejlepším střelcem utkání byl s devíti góly lovosický Klimt, jenž ale nedohrál po červené kartě za úder soupeře do břicha.

Karviná získala rozhodující náskok v závěrečné desetiminutovce první části, kdy po vyrovnaném úvodu zaznamenala šňůru pěti branek. Nakonec Baník ve Frýdku-Místku zvítězil rozdílem třídy o devět gólů.