Nezadržitelný Bryant: proti Torontu nastřílel 81 bodů!

Jednaosmdesát bodů nastřílel basketbalista Kobe Bryant z Los Angeles Lakers v nedělním zápase s Torontem a postaral se o druhý nejlepší výkon v historii NBA. Rekord drží legendární Wilt Chamberlain, který v březnu roku 1962 v barvách Philadelphie dal do koše New Yorku rovnou stovku.

Současný kanonýr soutěže Bryant přiznal, že o dosažení takového čísla se mu ani nezdálo. Něčeho podobného prý byl schopen opravdu jen Chamberlain. "Kdybych měl tvrdit, že jsem pochopil, co se právě stalo, tak bych lhal. Ani ve snu by mě něco podobného nenapadlo," prohlásil sedmadvacetiletý Američan, který v utkání s Torontem střílel z každé pozice a bylo mu jedno, z jakého úhlu.

Fanoušci užasle sledovali, jak mu košem propadá jedna střela za druhou. Lídr aktuální střelecké listiny NBA s průměrem téměř 35 bodů na utkání proměnil sedm z třinácti trojek, z dvaceti trestných hodů minul jen dvakrát a z pole nasázel Torontu 21 košů. Z palubovky odcházel za ohlušujícího aplausu stojících fanoušků.

Dlouho přitom nic nenasvědčovalo tomu, že Bryant i hala Lakers prožijí výjimečný večer. V prvním poločase svítilo u elitního střelce 26 bodů, což není nic výjimečného. Pak se ale Bryant rozjel, za třetí čtvrtinu dal 27 bodů a v poslední ještě o jeden více. Prakticky sám tak přivedl Lakers k vítězství nad Torontem 122:104.

Minnesota - Philadelphia 84:86
Nejvíc bodů: Szczerbiak 18 - Iverson 39.
Nejvíc doskoků: Garnett 14 - Dalembert, Iverson 9.
Nejvíc asistencí: Jaric 7 - Iverson 5.
San Antonio - Denver 85:89
Nejvíc bodů: Mohammed 17 - Anthony 20.
Nejvíc bodů: Duncan 13 - Anthony 8.
Nejvíc bodů: Parker 7 - Miller 10.