Házenkáři Plzně vyhráli poosmé za sebou a dál stíhají Duklu

Házenkáři mistrovské Plzně porazili v 19. kole extraligy Karvinou 30:22 a po osmém vítězství za sebou nadále stíhají s jednobodovou ztrátou vedoucí Duklu. Pražané už v sobotu potvrdili roli favorita v Litovli, byť v závěru prohospodařili velký náskok a vyhráli jen 26:24.

Ilustrační snímek

Plzeňský Talent rozhodl zápas s Karvinou ve druhém poločase. V tom prvním většinou jen dotahoval ztrátu, než v závěru využil dvojnásobné oslabení soupeře k obratu a jednogólovému náskoku. "Ze začátku se nám nedařilo v obraně, kde jsme se moc upnuli na pivota. Po přestávce jsme to zlepšili, dostávali se do brejků a utkání rozhodli," konstatoval plzeňský trenér Martin Šetlík.

Dukla zápasu na palubovce předposlední Litovle dlouho dominovala, ale ve druhém poločase umožnila soupeři vrátit se do hry. Po opětovném zvýšení náskoku na bezpečných 26:18 pak v posledních deseti minutách hosté nedali už ani gól a nechali bez odpovědi šest domácích zásahů. "Udělali jsme hodně zbytečných chyb a nechali jsme se zatáhnout do rizikové házené. Ztratili jsme hodně míčů a stalo se z toho zbytečně vyhrocené tvrdé utkání," konstatoval trenér Pražanů Jan Josef.

Uspělo i třetí Zubří, které po výhře 30:24 v Jičíně ztrácí na Plzeň nadále dva body.