O Český pohár si zahrají basketbalistky Hradce a Nymburka

Ve finále Českého poháru basketbalistek se utkají Hradec Králové a Nymburk. Oba týmy mohou soutěž, kterou letos vynechal domácí i euroligový šampion USK Praha, ovládnout poprvé v historii. Zápas o pohárovou trofej se na závěrečném turnaji v Karlových Varech bude hrát v pondělí od 20 hodin.

Hradec Králové porazil v dnešním semifinále Valosun Brno 82:75, moravskému týmu nepomohlo ani 22 bodů Veroniky Vlkové. Třetí celek ligové tabulky sice v úvodu druhého poločasu prohrával o devět bodů, ale třetí čtvrtinu vyhrála 20:9 a skóre otočil.

Také v druhém semifinále nejlepší střelecký výkon k vítězství nestačil. Karlovarská Dana Kušlitová dala 28 bodů, hostitel Final Four však podlehl favorizovanému Nymburku 61:80. Druhý tým ligové soutěže měl zápas pod kontrolou od první čtvrtiny, po které vedl o 15 bodů.