New York - Miami 81:98Johnson při debutu za Miami přispěl k výhře nad Knicks

New York

Den po svém příchodu do týmu Miami nastoupil Joe Johnson hned v základní sestavě do utkání NBA na hřišti New York Knicks a 12 body přispěl k vítězství hostů 98:81. Nejlepší tým Východní konference Cleveland nastoupil proti basketbalistům Washingtonu bez odpočívajícího LeBrona Jamese a prohrál 99:113.

Carmelo Anthony (7) z New York Knicks se snaží přejít přes Joea Johnsona (2) z Miami.

Čtyřiatřicetiletý Johnson, který se upsal Miami jako volný hráč, proměnil hned svoji první střelu za tři body a přispěl k úvodní šňůře 13:2. Heat na hřišti Knicks ani jednou neprohrávali a připsali si nad slavným celkem už páté vítězství v řadě, přestože k Johsonově trojce už žádnou nepřidali.

"Hráče takového kalibru normálně získáte až po sezoně, takže jeho příchod v době, kdy bojujeme o pozici v play off, je pro náš tým hodně důležitý," pochvaloval si posilu Dwyane Wade, který byl nejlepším střelcem Miami s 26 body.

Cleveland na hřišti Washingtonu prohrával až o 30 bodů. Finalistům loňského ročníku nepomohlo 28 bodů Kyrieho Irvinga. Wizards vedl John Wall s 21 body a 13 asistencemi.

"Jestli budeme hrát takhle bez energie a s takovým přístupem, tak si nezasloužíme nosit tyhle dresy. Chceme aspirovat na titul a pak utrpíme debakl, necháme se takhle přejet. To prostě nejde," kritizoval výkon svého týmu J. R. Smith.

Damian Lillard nastřílel v první čtvrtině 20 ze svých 33 bodů a Portland zvítězil na hřišti Indiany 111:102. Trail Blazers zvítězili potřinácté z posledních 15 utkání.

Hráči Atlanty porazili Charlotte 87:76. Hornets dali v první čtvrtině pouhých devět bodů, když z úvodních 19 střel v zápase proměnili jedinou.

Atlanta - Charlotte 87:76
Dallas - Minnesota 128:101
Detroit - Toronto 114:101
Indiana - Portland 102:111
New York - Miami 81:98
Orlando - Philadelphia 130:116
Washington - Cleveland 113:99