Ostravské volejbalistky udržely naději na druhé místo

Ostravské volejbalistky udržely šanci na to, že do čtvrtfinále extraligy vstoupí z druhého místa. Svěřenkyně trenéra Zdeňka Pommera v předposledním kole nadstavby porazily Přerov 3:1 a ztrácejí dva body na druhou Olomouc, která doma stejným poměrem setů podlehla obhájkyním titulu z Prostějova.

Prostějovské hráčky, ilustrační snímek.

V závěrečném kole dlouhodobé části ale bude mít mnohem snazší pozici Olomouc. Ta v sobotu nastoupí proti Přerovu, zatímco Ostravanky budou o den dříve hrát v hale suverénně vedoucího Prostějova.

Olomouci se v prvním setu podařilo ubránit kubánskou ostrostřelkyni Vargasovou a výsledkem bylo domácí vítězství 26:24. Po ztrátě teprve šestého setu v sezoně se ale favorit začal postupně dostávat do hry a další tři sady už skončily očekávanou výhrou Prostějova.