Oklahoma - LA Clippers 120:108Westbrook dovedl Oklahomu k výhře s bilancí jako Magic Johnson

Basketbalista Russell Westbrook z Oklahomy City pomohl ve středečním zápase NBA k výhře 120:108 nad Los Angeles Clippers životním výkonem. Westbrook na hřišti kraloval s málokdy vídaným triple doublem za 25 bodů, osobní rekord 20 asistencí a jedenáct doskoků. Podobnou bilanci naposledy zaznamenal legendární Magic Johnson v sezóně 1988/89.

Russell Westbrook se blýskl v utkání proti Los Angeles Clippers životním výkonem.

V první čtvrtině přihrál Westbrook na osm košů a dostal svůj tým do desetibodového vedení. To hosté do poločasu stáhli, ale ve třetí čtvrtině si Thunder znovu vytvořili dvouciferný náskok a o ten už nepřišli. Kevin Durant doplnil Westbrooka 30 body a 12 doskoky, Oklahoma si v Západní konferenci upevnila třetí místo.

"Je neslýchané, co předvedl Russell. Vypadá to tak jednoduše, nenutí se do hry, takže si ani nevšimnete, že sbírá taková čísla. Je to jako videohra nastavená na nejjednodušší úroveň," ocenil spoluhráče Durant. "Dnes se jim dařilo všechno. Nezastavili jsme jejich střelbu z dálky, nájezdy, faulovali jsme," zklamaně hodnotil zápas autor 12 bodů Clippers Chris Paul.

Kyrie Irving dal 30 bodů, LeBron James přidal 25 bodů a 11 doskoků a Kevin Love dal v koncovce trojku s faulem, která pomohla Clevelandu udržet výhru nad Sacramentem. Cavaliers naposledy po špatném výkonu nestačili na Memphis, ale v Sacramentu hráli výrazně lépe a i přes 29 bodů a 11 doskoků domácího DeMarcuse Cousinse zvítězili 120:111.

Golden State Warriors si po delší době připsali jednodušší výhru. Doma zdolali Utah 115:94 a před svými fanoušky zvítězili už v 46. utkání v řadě, čímž opět posunuli rekord NBA.

Klay Thompson dal 23 bodů, Draymond Greene přidal 17 a Warriors bez problémů zvítězili, i když se tentokrát příliš nedařilo Stephenu Currymu. Ten skončil na 12 bodech a deseti asistencích, na konci poločasu se nicméně blýskl jednou ze svých tradičních dalekonosných tříbodových střel ještě z vlastní poloviny.

Pátou výhru v řadě si připsalo Charlotte, které zdolalo New Orleans 122:113. Hornets vedl Kemba Walker, který dal 35 bodů a dostal se počtvrté za sebou přes třicetibodovou hranici. Poraženým zato nestačilo 40 bodů Anthonyho Davise ani osobní rekord 38 bodů Jrue Holidaye.