Basketbalisté Detroitu vyhráli v NBA podeváté za sebou

Basketbalisté Detroitu nadále dominují zámořské NBA. Nejlepší tým soutěže nezaváhal ani proti Milwaukee, přestože o výhře 106:102 muselo rozhodnout až prodloužení. Pro Pistons to byla devátá výhra v řadě. Po čtyřiceti zápasech mají na kontě 35 vítězství, jen tři mužstva v historii na tom byla v tuto dobu lépe.

"Nepočítáme čísla. Hrajeme tak, abychom měli na konci sezóny výhodu domácího prostředí pro play off," řekl Ben Wallace.

Hostům nepomohl ani vyrovnaný osobní rekord Michaela Redda, jenž nastřílel 41 bodů. Český basketbalista Jiří Welsch se v dresu Bucks dostal na palubovku na osm minut, během nichž proměnil jednu střelu za dva body a připsal si dva doskoky.

Pistons vyhráli prodloužení 14:10 a jedenáct jejich bodů v něm dal Chauncey Billups, hráč, který se za celý první poločas ani jednou nepokusil o střelu, zato rozdal osm finálních přihrávek. "To je rozehrávač, který umí prostě všechno. Trojky, přihrávky, obranu, trestné hody, střelbu z pole," vypočítal trenér Detroitu Flip Saunders přednosti hráče, který dal v zápase 23 bodů a přidal 15 asistencí. Nejlepším střelcem jeho týmu byl s 35 body Richard Hamilton, majitel ocenění pro Hráče uplynulého týdne.

James potvrdil střeleckou formu

Prodloužení s naprosto totožným výsledkem, ale ve prospěch hostů, rozhodlo i v New Yorku, kde se radovalo Sacramento. Těsně před utkáním se stal hráčem hostujících Kings kontroverzní Ron Artest a o vítěznou pozvánku do nového působiště režíroval jeho nový spoluhráč Mike Bibby, který dal 35 bodů, z toho osm v prodloužení.

Střeleckou formu potvrdil i LeBron James, který 38 body dotáhl Cleveland k vítězství 106:97 na palubovce Atlanty. Pevné nervy zase prokázal v závěru zápasu washingtonský Gilbert Arenas, který dvěma trestnými hody necelé dvě sekundy před koncem rozhodl o výhře Wizards nad Bostonem 89:87. Takřka do puntíku si tak zopakoval koncovku z předchozího vzájemného duelu ze 7. ledna, kdy tři sekundy před vypršením hrací doby dvěma šestkami otočil na konečných 103:102.

Výsledky:
Toronto - Chicago 88:104, Atlanta - Cleveland 97:106, Detroit - Milwaukee 106:102 po prodl., New York - Sacramento 102:106 po prodl., Boston - Washington 87:89, New Orleans/Oklahoma City - San Antonio 68:84, Houston - Charlotte 102:78, Memphis - Minnesota 107:87, Utah - Seattle 94:113, Portland - Denver 94:97, Golden State - Dallas 93:102, Los Angeles Clippers - New Jersey 90:77.