Chodov zdolal po boji Spartu a má ve čtvrtfinále mečbol

Florbalisté Chodova vyhráli ve čtvrtém utkání čtvrtfinále play off superligy v pražském derby na hřišti Sparty 7:6, ujali se vedení 3:1 na zápasy a chybí jim jediná výhra k postupu do semifinále. Mistrovské Střešovice díky vítězství v Ostravě nad Vítkovicemi 4:3 v prodloužení vyrovnaly na 2:2 na utkání. Totéž se povedlo hráčům FbŠ Bohemians, kteří doma vyhráli nad Bulldogs Brno 6:3.

Chodov vedl 5:1 a 6:3, ale Sparta dokázala v 56. minutě vyrovnat. V čase 57:38 rozhodl svou druhou trefou v utkání Michal Kotlas. Za domácí trefil v závěru ještě Luka Časar tyč, ale Chodov druhou prohru za sebou nedovolil.

"V nějaké oslnivé formě rozhodně nehrajeme, ale dnes jsme hráli play off. Bojovali jsme a vyhráli. Děkujeme domácím, že nad nás umístili kotel domácích. Díky tomu jsem se naučil několik nových sprostých slov a někteří členové lavičky dostali darem i kelímky. Už proto věřím, že se sem letos už vracet nebudeme," řekl trenér Chodova David Podhráský oficiálním stránkám Českého florbalu.

Vítkovice po sobotní výhře 5:4, díky které překlopily vývoj série na svou stranu, sahaly po třetím úspěchu v řadě. Ještě v 55. minutě vedly 3:1, ale 52 vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnal Marek Vávra a po 20 vteřinách nastavení rozhodl Milan Fridrich.

Bohemians znovu zdolali Bulldogs

Na gólu na 3:3 se podílel asistencí útočník Martin Richter, který se po loňském ukončení kariéry po úspěšném superfinále poprvé zařadil do sestavy Tatranu. "Dnes byl na hřišti zcela jiný tým než včera. I kdyby nám nevyšel obrat, hráče bych za nasazení a bojovnost pochválil. Takhle se hraje o titul," pochvaloval si trenér Střešovic Jiří Jakoubek.

Bohemians zvládli i druhý domácí zápas, třemi body za dvě branky a jednu asistenci se na úspěchu proti Bulldogs podílel Martin Šimek a dvakrát skóroval i jeho bratr David. "Dnes můžeme být spokojení s výkonem a nasazením celého týmu. Přesto jsme udělali pár chyb, které soupeř potrestal, ale to patří k zápasu. Jsme rádi, že se jedeme jedeme do Brna poprat o vítězství za vyrovnaného stavu," uvedl asistent trenéra Bohemians Roman Kieler.

Jistotu záchrany v nejvyšší soutěži má FBC Ostrava, který v 1. kola play down po vítězství 6:2 v Litvínově ovládl sérii 4:0 na zápasy. Nováček Litvínov může v případě úspěchu ve 2. kole ještě bojovat o udržení v baráži.

Tipsport superliga florbalistů - čtvrtfinále play off, 4. zápasy:
FbŠ Bohemians - Bulldogs Brno 6:3 (1:0, 1:2, 4:1)
Branky: 16. a 43. M. Šimek, 22. a 59. D. Šimek, 52. Růžek, 60. Kuncman - 34. Bauer, 36. Sládeček, 60. J. Koutný. Stav série: 2:2.
1. SC Vítkovice - Tatran Střešovice 3:4 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 13. Gál, 35. Rýpar, 44. Jastřembský - 33. Jan Kolísko, 55. Němeček, 60. M. Vávra, 61. Fridrich. Stav série: 2:2.
Sparta Praha - Chodov 6:7 (1:3, 0:2, 5:2)
Branky: 44. a 55. Svatoš, 11. Kadoch, 47. Šnajdr, 54. Časar, 57. Zoukal - 12. a 58. Kotlas, 9. Ondrušek, 19. M. Koutný, 29. Bachtík, 38. Dóža, 53. T. Vávra. Stav série: 1:3.
Tipsport superliga florbalistů - 1. kolo play down, 4. zápasy:
Sokol Královské Vinohrady - Sokol Pardubice 4:6 (1:1, 1:2, 2:3)
Branky: 49. a 53. Skřivánek, 10. Renčín, 26. Gregor - 17. a 60. Zozulák, 23. Formánek, 35. Teichman, 46. Oubrecht, 56. Ďopan. Stav série: 1:3.
Bivoj Litvínov - FBC Ostrava 2:6 (1:0, 0:3, 1:3)
Branky: 18. Chládek, 59. Hulič - 25. a 56. Hrabal, 39. a 60. Smeták, 26. Šimčík, 54. Křiva. Konečný stav série: 0:4.