Dallas se vrací z putování po hřištích soupeřů v NBA neporažen

NEW YORK

Basketbalisté Dallasu ve čtvrtek vyhráli už pátý zápas za sebou na palubovkách soupeřů. V Seattlu zakončili nejúspěšnější výjezd v klubové historii vítězstvím 104:97 a třiatřicátou výhrou v sezóně vyrovnali bilanci vedoucího týmu Západní konference NBA San Antonia. Celkově jsou Mavericks neporazitelní už sedm zápasů.

Čerstvý vítěz ankety o nejlepšího basketbalistu Evropy Dirk Nowitzki z Německa pomohl k výhře 29 body a 12 doskoky. V týmu soupeře se činil Rashard Lewis, ale jeho 36 bodů nestačilo.

Ještě o dva body víc a k tomu 15 asistencí zaznamenal ve Filadelfii Allen Iverson, jeho spoluhráč Chris Webber přidal 32 bodů a 11 doskoků, ale ani to k úspěchu Sixers nevedlo. Magic se ale k pátému vítězství dobrali až po prodloužení (119:115) a přesnými trojkami v klíčových momentech se na tom podílel Pat Garrity. Dvěma ze svých pěti otevřel skóre v prodloužení.

V zápase dvou lídrů divizí vyhrál Phoenix v Miami 107:98 a skalp soupeře si připsal i ve druhém vzájemném utkání v sezoně. Suns se prosadili díky solidní úspěšnosti z tříbodové vzdálenosti, domácím nasázeli třináct trojek, k tomu minuli jen jeden z 21 trestných hodů.

Philadelphia - Orlando 115:119 po prodl.
2. Utah43212248,8
3. Minnesota40192147,5