Nezastavitelný Detroit vyhrál podesáté za sebou

NEW YORK

Basketbalisté Detroitu jsou v současnosti k nezastavení. Nejlepší celek NBA vyhrál už podesáté v řadě, tentokrát proti Detroitu neuspěl Memphis, který prohrál 89:95. Hvězdou zápasu byl Chauncey Billups. Nedlouho před koncem mu stačilo 97 sekund, aby nastřílel soupeři deset bodů za sebou, a získal Pistons rozhodující náskok. Proti Milwaukee dal ve středu 11 ze 14 bodů svého týmu v prodloužení.

"S jeho rozhodnutími stojí a padá naše hra. I když si někdy říkáme, jak může takhle střílet, protože řada z těch střel je špatných," řekl o svém spoluhráči Tayshaun Prince. Billups dal celkem 34 bodů, těch deset nejdůležitějších ale od stavu 78:81 ze čtyř trestných hodů a dvou trojek.

Milwaukee, které ve středu sahalo po detroitském skalpu, si tentokrát vítězství nenechalo ujít. Průměrné Toronto porazili Bucks 108:87, když šest domácích hráčů dalo 11 a více bodů. Jiří Welsch vstřelil dva.

Ostře sledovaný debut má za sebou v dresu Sacramenta Ron Artest, který byl v týdnu vyměněn z Indiany. Jeho patnáct bodů na úspěch proti Bostonu nestačilo, jak ale poznamenaly zámořské servery, slouží mu ke cti, že i přes bučení bostonského publika při každém jeho dotyku s míčem udržel na uzdě svůj temperament. Celtics zvítězili 84:74 a v jejich dresu naopak zažil vítěznou premiéru Wally Szczerbiak, který o den dříve přišel z Minnesoty, a uvedl se deseti body.

Na Jamese se Cleveland mohl spolehnout

Za Indianu ještě nenastoupil Predrag Stojakovič, za něhož Artest putoval do Sacramenta, a pouze sledoval po boku zraněného Jermaina O'Neala domácí prohru Pacers 89:93 od Clevelandu. Střelecké umění srbského špílmachra Indianě chybělo, zatímco Cavaliers se mohli spolehnout na LeBrona Jamese. Při čtvrté výhře za sebou dal 30 bodů, dalších 27 přidal Zydrunas Ilgauskas.

Jamesův výkon vyrovnal Kobe Bryant, který sice daleko zaostal za životními 81 body z předchozího zápasu proti Torontu, jeho páteční příspěvek byl ale neméně důležitý i proti Golden State. Bryant dal za první tři čtvrtiny jen pět bodů, ve zbytku duelu a prodloužení ale exceloval a dovedl Lakers k vítězství 106:105. "Soupeř dobře bránil, ale nemyslím, že by to byli Warriors, kdo Kobeho zastavil. On prostě zapojil víc hráčů do útoku. Prostě do toho moc netlačil, až potom na konci...," řekl kouč Lakers Phil Jackson.

Výsledky:
Indiana - Cleveland 89:93, Atlanta - Phoenix 106:110, Charlotte - Miami 85:91, New York - Orlando 97:94, Boston - Sacramento 84:74, Detroit - Memphis 95:89, Milwaukee - Toronto 108:87, Chicago - Washington 90:79, Denver - Los Angles Clippers 87:105, Houston - Minnesota 92:96, Portland - New Jersey 88:83, Los Angeles Lakers - Golden State 106:105 po prodl.