Basketbalistky Slavie zahájily play off výhrou v Hradci Králové

Basketbalistky Hradce Králové nečekaně prohrály první čtvrtfinálový duel se Slavií Praha 74:81. Východočešky v základní části pražského soupeře dvakrát porazily, ale hned na úvod s ním v play off ztratily výhodu domácího prostředí. Trutnov něco takového proti Valosunu nedopustil a zvítězil 75:68.

Slavii dovedla k vítězství zejména americká pivotka Krystal Vaughnová, která Lvicím nastřílela 33 bodů a doskočila 10 míčů. Hostujícímu týmu se na přelomu poločasů povedla jedenáctibodová šňůra, která je vrátila do zápasu, ale klíčový trhák se mu povedl až v poslední čtvrtině šesti body od stavu 63:63.

Trutnov měl v týmu pět střelkyň s dvouciferným příspěvkem, Lenka Pazderová si proti Valosunu připsala double double za 12 bodů a 11 doskoků, Emily Cadyová předvedla 13 bodů a 10 doskoků.

Druhé zápasy se budou hrát ve středu na palubovkách soupeřů. Hraje se na tři vítězství.