Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalista Veselý přijde se zraněnou achillovkou o play off Evropské ligy

21. března 2016 12:28 - Istanbul
(Aktualizováno: 21. března 2016 13:13)

Basketbalista Jan Veselý si v utkání turecké ligy v dresu Fenerbahce poranil achillovku a bude šest týdnů mimo hru. Pětadvacetiletý český hráč bude istanbulskému klubu chybět ve zbytku osmifinálové fáze Evropské ligy i v následném play off, které už má Fenerbahce jisté.

 

Profimedia.cz

Veselý podle oficiálního webu Evropské ligy utrpěl zranění v neděli v prohraném ligovém zápasu proti Izmiru. Dva metry a 10 cm vysoký český reprezentant vypadne ze sestavy Fenerbahce zhruba do konce dubna a kromě osmifinále EL přijde i o play off, jež končí 26. dubna. Mohl by případně stihnout Final Four v Berlíně, které začne 13. května.

Bývalý hráč NBA Veselý je oporou Fenerbahce a v Evropské lize patří k nejlepším. V 16 duelech zaznamenal průměr na zápas 12 bodů, sedm doskoků a 1,7 asistence. V osmifinálové fázi je třetí nejlepší v ofenzivních doskocích (32) i v doskocích celkově (86). Za své výkony v lednu byl ostravský rodák vyhlášen nejužitečnějším hráčem soutěže.

S českou reprezentací čeká Veselého na začátku července kvalifikační turnaj o postup na olympijské hry do Ria de Janeiro.

ČTK

Zrušit