Rubriky:

Míčové sporty

V basketbalové Lize mistrů bude přímo nasazen i český mistr

21. března 2016 18:46 - Paříž

Evropské basketbalové soutěže rozšíří od nadcházející sezóny avizovaná Liga mistrů, jejíž projekt dnes v Paříži oficiálně představili zástupci mezinárodní federace FIBA. V hlavní fázi se představí 32 účastníků a mezi 24 kluby, které do ní budou přímo nasazeny, bude i český mistr.

 

Jan Handrejch, Právo

Liga mistrů bude konkurovat dosud nejprestižnější Eurolize, která bude dál pokračovat v okleštěné podobě. Místo dosavadních 24 klubů v ní bude nově hrát 16 týmů, stálé místo v ní mají Barcelona, úřadující šampión Real Madrid a CSKA Moskva.

Vedle Česka budou mít jisté nasazení do základní části Ligy mistrů i kluby z Belgie, Francie, Německa, Itálie, Izraele, Litvy, Lotyšska, Polska, Řecka, Španělska a Turecka. Některé země mají garantovaná dvě místa. Osm týmů si účast v hlavní fázi Ligy mistrů vybojuje v kvalifikaci. Do soutěže se zapojí celkem 56 klubů ze 30 zemí.

V premiérové sezóně si zúčastněné kluby rozdělí minimálně garantovanou částku 4,5 milionu eur (121,6 milionu korun). Každý tým dostane nejméně 100 000 eur, další prémie se budou odvíjet od výsledků. Vítěz Ligy mistrů získá 500 000 eur.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty