Charlotte - San Antonio 91:88Basketbalisté Charlotte dali sedm bodů za čtvrtinu, přesto uspěli

New York

Basketbalisté Charlotte dali v úvodní čtvrtině pondělního zápasu NBA pouhých sedm bodů, přesto dokázali proti favoritům ze San Antonia smazat třiadvacetibodové manko a zvítězit 91:88. K překvapivé výhře je dovedl autor 29 bodů Jeremy Lin.

Basketbalista Charlotte Hornets Jeremy Lin (č. 7) v zápase se San Antoniem.

Sedm bodů v první čtvrtině je sezónní minimum. Po jedenácti vteřinách druhé čtvrtiny Hornets inkasovali další koš, prohrávali 7:30 a jejich trenér Steve Clifford si vzal oddechový čas. Zvolil při něm netradiční proslov.

"Prosím vás, snažte se trochu! Vím, že všichni vyděláváte víc než já, že mě můžete nechat vyhodit, ale fakt vás prosím," prohlásil Clifford. Jeho slova zabrala, Hornets vyhráli všechny tři zbylé čtvrtiny.

V poslední části zazářil Lin, který v ní nastřílel patnáct ze svých 29 bodů. Navíc 48 sekund před koncem trefil těžkou střelu, kterou poslal domácí tým do vedení 89:88. Spurs poprvé od roku 1997 ztratili tak vysoký náskok.

Washington vyhrál popáté v řadě

Po sobotní prohře se San Antoniem zabrali Golden State Warriors. Obhájci titulu si poradili s Minnesotou 109:104. Draymond Green k jejich výhře přispěl 24 body, Stephen Curry přidal 19 bodů a 11 asistencí. Timberwolves vedl s 25 body Andrew Wiggins.

Ve Východní konferenci se daří hráčům Washingtonu, kteří zvítězili v Atlantě 117:102 a připsali si pátou výhru v řadě. Wizards se na desátém místě blíží k devátému Detroitu i osmému Chicagu.

Právě Pistons i Bulls si v pondělí připsali také cenné výhry. Detroitští Pistons udolali Milwaukee 92:91 díky úspěšnému dopichu Andreho Drummonda dvě sekundy před koncem. Chicago prohrávalo se Sacramentem v poslední čtvrtině o pět bodů, ale i díky desetibodové šňůře nakonec vyhrálo 109:102.