Basketbalisté Ostravy i přes porážku dál drží postup do play off

Basketbalisté Ostravy uhájili i přes porážku 70:82 na hřišti druhého Děčína osmé místo v tabulce, které v lize jako poslední zajišťuje postup do play off. Deváté Svitavy totiž rovněž zaváhaly a po prohře 75:88 v Kolíně dál těsně ztrácejí. Navíc mají Tuři odehráno o zápas víc. Jistotu účasti v play off má po výhře 91:66 nad Jindřichovým Hradcem sedmý USK Praha.

Ztratil i třetí Prostějov, který prohrál v Opavě 82:97. Opavané porazili Ariete Prostějov letos poprvé a dál živí naději na čtvrté místo v základní části, za Pardubicemi zaostávají na páté příčce už jen o skóre.

"Nastoupili jsme do utkání odhodlaně a k výborné obraně jsme přidali i skvělý útok. Bohužel se obnovilo Martinu Gniadkovi zranění kotníku, ale na útočné polovině ho dnes nahradil Mirek Kvapil," řekl trenér Opavy Petr Czudek.

USK Praha už nemůže z elitní osmičky vypadnout. "Všichni věděli, jak důležitý zápas to je. Pokud vyhrajeme, jsme v play off. Pokud ne, musíme dále bojovat. Vstup do zápasu byl možná proto z naší strany nervózní," řekl asistent trenéra USK Pavel Miloš k vyrovnanému prvnímu poločasu, který skončil nerozhodně 39:39. Po pauze se ale Pražané zlepšili a v závěrečné čtvrtině povolili poslednímu týmu tabulky jen pět bodů.