San Antonio - Miami 112:88Warriors a Spurs prodloužili v NBA vítězné domácí série

New York

Basketbalisté Golden State Warriors a San Antonia Spurs jsou v NBA doma k neporažení a potvrdili to i ve středečních zápasech. Warriors zdolali Los Angeles Clippers 114:98, Spurs přehráli Miami Heat 112:88.

San Antonio Spurs forward Kawhi Leonard celebrates a 3-point basket during the first half of an NBA basketball game against the Miami Heat, Wednesday, March 23, 2016, in San Antonio. (AP Photo/Darren Abate)

Nejužitečnější hráč ligy Stephen Curry nastřílel za Golden State 33 bodů, Klay Thompson přidal po sedmi trojkách 32 bodů a Warriors tentokrát porazili Clippers poměrně snadno. V úvodu sezony s nimi přitom odehráli dvě velmi těžká utkání, která otočili až v závěru, nyní ale opanovali tři čtvrtiny a koncovku už měli pod kontrolou.

"V hale i na hřišti bylo dnes nějak mrtvo. Zápas neměl ten náboj, jako vždycky s Clippers mívá," řekl trenér Warriors Steve Kerr. Clippers prohráli s Golden State všechny zápasy v sezóně naposledy před třiceti lety.

Warriors tak v sezóně zvítězili i v 33. domácím zápase, celkem ve své hale vyhráli už 51 utkání v řadě a stále vylepšují rekord ligy. Spurs však za nimi příliš nezaostávají, proti Miami slavili 36. domácí výhru v ročníku a 45. v součtu s minulou sezonou.

K jasnému vítězství San Antoniu nejvíc pomohl vyrovnáním osobního rekordu 32 bodů Kawhi Leonard, který ale odstoupil ve třetí čtvrtině se zraněným stehnem.

Důležité souboje o postup do play off se odehrály v Portlandu a v Houstonu. Portlandští Blazers zdolali Dallas 109:103 i díky 27 bodům Damiana Lillarda, Rockets po smeči Derricka Favorse dvě sekundy před koncem podlehli Utahu 87:89, i když předtím vedli o osmnáct bodů. Houston po třetí porážce za sebou klesl v Západní konferenci na deváté místo.