Rubriky:

Míčové sporty

Házenkáři Karviné porazili Lovosice a mají po pěti letech pohár

25. března 2016 18:49 - Lovosice

Házenkáři Karviné vyhráli po pěti letech Český pohár. Ve finálové odvetě v Lovosicích zvítězili 27:26, v prvním utkání ve středu v domácím prostředí porazili obhájce trofeje 23:18. Celkově triumfovali posedmé.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Lovosice vstoupily do utkání se snahou co nejdříve smazat pětibrankovou ztrátu a v desáté minutě se za stavu 5:2 zdálo, že jsou na nejlepší cestě. Jenže Karvinští záhy vyrovnali a těsné skóre udrželi až do poločasu.

Po změně stran to naopak byli domácí, kdo musel častěji dotahovat soupeřovo vedení, ani to se jim ale nedařilo. Postupem času tak bylo stále jasnější, že otočit průběh finálového dvojzápasu bude nad síly lovosických hráčů. Ti nakonec nedosáhli ani na remízu.

Karviná se sedmým triumfem osamostatnila v čele historického pořadí, šestkrát získala Český pohár pražská Dukla. Lovosice vyhrály dvakrát, vedle loňského prvenství se jim to podařilo i v roce 2012.

Finále Českého poháru házenkářů - odveta:
Lovosice - Karviná 26:27 (13:12)
Nejvíce branek: Malý 8, Klimt 5/2, Motl 4 - Jiří Užek 7/2, Monczka a Plaček po 5, Mlotek 4. První zápas 18:23, pohár získala Karviná.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty