San Antonio - Memphis 110:104San Antonio vyhrálo 37. domácí zápas a vyrovnalo rekord NBA

New York

Dva nejlepší týmy sezóny basketbalové NBA San Antonio a Golden State pokračují v rekordních zápisech. Spurs porazili Memphis 110:104 a doma vyhráli v tomto ročníku i 37. zápas, čímž vyrovnali rekord Chicaga ze sezóny 1995/96. Warriors si poradili s Dallasem 128:120 a také oni jsou doma bez porážky, v jejich případě je to zatím 34 duelů.

San Antoniu chyběli vinou různých problémů Kawhi Leonard, Danny Greene, Boris Diaw i Patty Mills, ale poradilo si s podobně oslabeným Memphisem. LaMarcus Aldridge byl lídrem Spurs se 32 body a 12 doskoky a domácí přežili i snížení sedmnáctibodového vedení na dvoubodový rozdíl dvě minuty před koncem. JaMychal Greene dal za Memphis 20 bodů.

"Vůbec nás to nezajímá. Je skvělé, že vyhráváme doma, ale počítat se to bude hlavně v květnu a snad v červnu," okomentoval Manu Ginobili celkovou sérii 46 výher doma.

Obhájci titulu Golden State se trochu trápili, ale nakonec zdolali Dallas a stali se druhým týmem, který dvě sezóny za sebou zvítězil alespoň v 65 zápasech. Tím prvním bylo opět slavné mužstvo Bulls. Jinak Warriors vylepšují nadále rekord v počtu výher doma v řadě, kterých mají v součtu s minulým rokem už 52.

Klay Thompson dal 40 bodů, Stephen Curry přidal 33 a domácí 938 úspěšnými tříbodovými střelami překonali celkový rekord v počtu trojek za sezónu. Dallasu chyběli mimo jiné Chandler Parsons a Dirk Nowitzki, nejlepším střelcem byl Wesley Matthews.

James Harden zaznamenal triple double s 32 body, 13 asistencemi a jedenácti doskoky a Rockets vybojovali ve bitvě o play off cennou domácí výhru nad Torontem 112:109.

Marcus Morris dal 20 bodů a i Detroit snažící se o postup získal trochu nečekanou výhru, když si poradil s Charlotte 112:105.

Naopak nepříjemnou porážku utržil Washington, který nezvládl domácí drama s Minnesotou a prohrál po dvou prodlouženích 132:129. Nejlepším střelcem zápasu byl Karl-Anthony Towns s 27 body.