Oklahoma City - San Antonio 111:92San Antonio bez opor hladce podlehlo basketbalistům Oklahomy

New York

Basketbalisté San Antonia před blížícím se play off NBA šetří opory a v oslabené sestavě utrpěli v sobotním utkání s Oklahomou jednoznačnou porážku 92:111. Kevin Durant nastřílel za vítěze 31 bodů, Russell Westbrook přidal 29 bodů a Oklahoma si připsala sedmou výhru v řadě.

Spurs chyběli kromě tria největších hvězda Tim Duncan, Tony Parker, Manu Ginobili také Kawhi Leonard a LaMarcus Aldridge. Při jejich absenci tým vedli se 17 body David West a Jonathon Simmons.

Zápas neměl velký vliv na tabulku, protože San Antonio skončí s největší pravděpodobností druhé a Oklahoma třetí v Západní konferenci.

"Byla to pro nás velká příležitost předvést, jak hrajeme. Není to o tom, že nehráli nějací jejich hráči, ale o nás a naší kvalitní hře," řekl novinářům Durant. "Zahráli, jak měli a dali nám co pro to. Na výsledku vlastně nezáleží, musíme se z toho jen poučit," řekl trenér San Antonia Gregg Popovich.

K výhře Clevelandu v New Yorku 107:93 přispěl LeBron James třetím triple doublem v sezóně za 27 bodů, jedenáct doskoků a deset asistencí. Kevin Love přispěl 28 body a 12 doskoky. Cavaliers po předchozí překvapivé porážce v Brooklynu zápas zvládli i bez Kyrieho Irvinga. Knicks střelecky táhl Carmelo Anthony, který dal 28 bodů.

Basketbalisté Toronta zdolali New Orleans na jeho hřišti 115:91 a 49. výhrou v sezóně vyrovnali klubový rekord. Po nevydařených zápasech s Bostonem a Houstonem odvrátili hrozbu třetí porážky za sebou hlavně díky 23 bodům DeMara DeRozana.

Detroit po sérii pěti vítězství podlehl Atlantě 95:112. Hawks naopak uspěli v osmém z posledních devíti zápasů a drží se v čele Jihovýchodní divize před Miami. Nejlepším střelcem Atlanty byl s 23 body Paul Millsap, i když zápas dohrával se sešitým obočím a v poslední čtvrtině nastoupil jen na minutu.

Nejhorší tým soutěže Philadelphia v Portlandu smazala v poslední čtvrtině manko 16 bodů a ujala se vedení 100:97, ale po trojce C.J. McColluma necelých osm sekund před sirénou přece jen podlehla 105:108. Domácí tak zabránili možné ostudě, že s outsiderem prohrají podruhé v sezóně. Philadelphia dosud nasbírala v 73 zápasech jen devět vítězství.