Basketbalistky Hradce a Trutnova postoupily do semifinále ligy

Basketbalistky Hradce Králové a Trutnova ovládly čtvrté zápasy čtvrtfinálových sérií ligy a složení semifinálových dvojic je tak kompletní. Hradecké Lvice završily obrat série se Slavií vítězstvím 87:66 v Praze a stejně jako vloni se v semifinále utkají s Nymburkem. Trutnov uzavřel čtvrtfinále na hřišti Valosunu Brno výhrou 81:61 a rovněž jako v minulé sezoně ho čekají mistryně z USK.

Hradec Králové prohrál v sérii se Slavií úvodní domácí zápas, pak už ale nezaváhal. Nejlepší střelkyní vítězného týmu dnes byla Kateřina Křížová, která zaznamenala 25 bodů. Pyšnit se mohla i stoprocentní bilancí trojkových pokusů (3/3) a trestných hodů (6/6).

Také Trutnov potřeboval po zaváhání ve druhém utkání v sérii s Valosunem k postupu čtyři zápasy, první mečbol dnes ale suverénně proměnil. Po vyrovnaném prvním poločase udeřil ve třetí čtvrtině, v níž soupeřkám povolil jen šest bodů a vypracoval si rozhodující náskok.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy žen - 4. zápasy:
Slavia Praha - Hradec Králové 66:87 (19:23, 32:50, 54:67)
Nejvíce bodů: Baltičová 14, Dvořáková 13, Krystal Vaughnová 12 - Křížová 25, Stará 16, Buraová a Zavázalová po 13. Konečný stav série: 1:3.
Valosun Brno - Trutnov 61:81 (20:25, 41:44, 47:59)
Nejvíce bodů: Šujanová 14, Vlková 12, Švrdlíková 8 - Pazderová a Cadyová po 19, Russellová 13, Ovsíková 10. Konečný stav série: 1:3.