Houston - Chicago 100:103Chicago zdolalo Houston a udrželo šanci na play off NBA

Basketbalisté Chicaga Bulls smazali v poslední čtvrtině na hřišti Houstonu Rockets devítibodové manko a zápas otočili ve vítězství 103:100. Udrželi si tak šanci na play off NBA, na devátém místě Východní konference ztrácejí jediný zápas na osmou Indianu, která nečekaně podlehla Orlandu 94:114.

Nikola Mirotič z Chicaga (vlevo) se snaží bránit Michaela Beasleyho z Houstonu.

Býci z Chicaga se mohli znovu opřít o střelecký výkon náhradníka Nikoly Mirotiče, který dal 28 bodů. Celkem lavička hostů přestřílela tu domácí 67:31. Bulls ovládli poslední čtvrtinu 32:20, za Houston mohl v poslední vteřině vyrovnat Trevor Ariza, ale volnou střelu za tři body neproměnil.

"Nedokázali jsme udržet to, co fungovalo. Chicagu se moc nedaří, ale jejich druhá pětka jim dodala jiskru," řekl trenér Houston J. B. Bickerstaff.

Rockets se po prohře propadli na deváté místo v Západní konferenci, ale ztrácí jen půl zápasu na sedmý Dallas a osmý Utah. Na Východě osmá Indiana prohrála doma s Orlandem po více než čtyřech letech, k čemuž hostům pomohl 25 body Evan Fournier. Nikola Vučevič přidal 24 bodů, Pacers nestačilo 27 bodů Paula George.

Cleveland Cavaliers přehráli Brooklyn Nets 107:87 a jejich hlavní hvězda LeBron James se posunul v historickém pořadí střelců NBA už na 12. místo před Dominiqua Wilkinse. Jamesovi stačily tři čtvrtiny k 24 bodům, v poslední části už mohl odpočívat. Celkem za svou kariéru nastřílel už 26.689 bodů.