Welsch 17 body prohru basketbalistů Milwaukee neodvrátil

NEW YORK

Basketbalista Jiří Welsch sehrál ve středu své střelecky nejvydařenější utkání v této sezóně NBA. Šestadvacetiletý český reprezentant nahradil v základní sestavě Milwaukee pro zápas v Houstonu zraněnou hvězdu Michaela Redda a se sedmnácti body byl druhým nejlepším střelcem týmu. Bucks však na palubovce Rockets prohráli 84:86.

Milwaukee v závěru mocně dotahovalo, Houston dal v poslední čtvrtině jen devět bodů, ale těsnou výhru uhájil. K vítězství domácí tým dovedli navzdory zdravotním potížím Tracy McGrady a Jao Ming, který odehrál druhý zápas po dlouhé pauze zaviněné operací palce na noze. "Ještě nejsem v nejlepší formě. Na konci jsme jim dovolili vrátit se do zápasu, ale solidně jsme pár minut bránili," uvedl čínský obr.

Predrag Stojakovič prožil úspěšný domácí debut v dresu Indiany, která porazila Los Angeles Lakers 105:79 a ukončila sérii šesti proher. Srbský hráč, jenž přišel minulý týden ze Sacramenta, dal 26 bodů a doskočil 13 míčů. Domácím se povedlo ubránit Kobeho Bryanta, takže nejlepší střelec soutěže dal "jen" 26 bodů. "Dneska nám to tam nepadalo a včera se přitom zdálo, že trefíme úplně všechno," vrátil se Bryant k předchozímu duelu, v němž Lakers deklasovali 130 body New York.

Sedmý triple-double ve své krátké kariéře zaznamenal LeBron James, který se zasloužil o vítězství Clevelandu nad New Jersey 91:85. James zaznamenal 26 bodů, jedenáct doskoků a deset asistencí a jeho tým vyhrál posedmé za sebou.

Ještě o tři zápasy delší je vítězná série Dallasu, který zdolal Memphis těsně 81:80. O výhře hostů rozhodl Dirk Nowitzki dvěma trestnými hody sedm sekund před sirénou, v předchozím průběhu závěrečné třetiny přitom německá hvězda vyšla naprázdno.

Bostonu nepomohlo ani 40 bodů Paula Pierce a prohrál doma s Phoenixem 94:102. Hosté položili základ k vítězství v prvním poločase, který vyhráli 59:38.

Nejlepší tým soutěže Detroit, který v úterý po jedenácti vyhraných zápasech podlehl v New Jersey, se vrátil na vítěznou vlnu. Doma porazil bývalé svěřence svého kouče Flipa Saunderse Minnesotu 90:74.

V souboji nejhorších celků NBA zvítězila Atlanta na palubovce Charlotte 102:92.

Výsledky středečních zápasů NBA
Orlando - Los Angeles Clippers 94:106, Indiana - Los Angeles Lakers 105:79, Cleveland - New Jersey 91:85, Toronto - Washington 117:112, Charlotte - Atlanta 92:102, Detroit - Minnesota 90:74, Boston - Phoenix 94:102, New Orleans/Oklahoma City - Chicago 100:95, Memphis - Dallas 80:81, Houston - Milwaukee 86:84, Utah - Denver 103:90, Seattle - Golden State 111:107, Portland - San Antonio 82:86.
2. Utah46222447,8
3. Minnesota44212347,7