Golden State - Portland 136:111Basketbalisté Golden State se znovu přiblížili rekordu

New York

Basketbalisté Golden State se vzpamatovali z ukončení více než rok trvající domácí neporazitelnosti a v neděli znovu před vlastním publikem přehráli Portland 136:111. Obhájci titulu tím dosáhli na 69. vítězství v sezóně, což je druhý největší počet v historii zámořské ligy. S tolika výhrami zakončili základní část týmy Los Angeles Lakers 1971/72 a Chicaga 1996/97. Warriors musejí vyhrát čtyři ze zbývajících pěti utkání, aby překonali rekord ze sezóny 1995/96, ve které Chicago nasbíralo 72 vítězství.

Stephen Curry z Golden State skončil během utkání s Portlandem mezi diváky.

Stephen Curry se na výhře podílel 39 body, když trefil devět trojek. Při jedné z nich Golden State jako první tým v historii ligy překonalo hranici 1000 tříbodových košů v sezoně. Draymond Green si připsal 13. triple double v sezóně za 22 bodů, 10 doskoků a 10 asistencí.

"Nepřipustili jsme si žádnou negativní energii nebo dokonce paniku, která by mohla vzniknout, když člověk něco příliš rozebírá. Jako dobře organizovaná jednotka víme, jak se vyrovnat s porážkami. Věříme v to, co v nás je," řekl Curry.

James Harden v poslední čtvrtině nastřílel patnáct ze svých 41 bodů a výrazně přispěl k výhře Houstonu nad Oklahomou 118:110. Rockets se tak udrželi v boji o postup do play off. Protože ale vyhrály i Dallas a Utah, zůstali za nimi se ztrátou jednoho vítězství na devátém místě.

Hráči Oklahomy už potřinácté v sezoně prohráli v utkání, v němž ještě v poslední čtvrtině vedli. Prohru neodvrátilo ani 33 bodů Kevina Duranta. Russell Westbrook k 23 bodům přidal 13 doskoků a 9 asistencí.

Harden pojedenácté v sezóně překonal hranici 40 bodů, jenom Stephenu Currymu se to povedlo vícekrát (12x).

Dallas zvítězil na hřišti Minnesoty, přestože Dirk Nowitzki proměnil jen čtyři z 18 střel. Mavericks vedl s 21 body J. J. Barea. Timberwolves nestačilo 30 bodů, 21 doskoků a 9 asistencí Karla-Anthonyho Townse.

Utah vyhrál ve Phoenixu 101:86, jeho lídry byli Gordon Hayward s 22 body a Rodney Hood s 18.