Basketbalistky USK a Nymburka jsou krok od finále

Basketbalistky USK Praha i Nymburka vyhrály v semifinále ligového play off i druhé zápasy a jediný úspěch dělí oba nejúspěšnější týmy základní části od postupu do finále. Obhájkyně titulu zvítězily v Trutnově 96:51, Nymburk v Hradci Králové 69:49. Série mohou skončit už v sobotu, kdy jsou na programu třetí zápasy a oba favorité do nich půjdou jako domácí.

Semifinalistky Evropské ligy z USK sice poprvé v letošním play off nenastřílely sto bodů, ale v Trutnově vyhrály ještě výraznějším rozdílem než v úterý doma (107:74). Kateřina Elhotová byla nejlepší střelkyní zápasu s 22 body včetně čtyř trojek, Kia Vaughnová si připsala double double za 12 bodů a 11 doskoků.

Nymburk v pondělí vyhrál nad obhájkyněmi stříbra jen o tři body (66:63), ale v Hradci Králové dovolil domácím dát v první čtvrtině pouze čtyři body a už před první přestávkou vedl dvouciferným rozdílem. Ten pak narostl až na 24 bodů.

Nejužitečnější hráčkou zápasu byla nymburská pivotka Alexandra Chomenčuková s 12 body a 15 doskoky. Americká křídelnice Theairra Taylorová proměnila čtyři trojky ze čtyř pokusů, zato za dva body všech sedm střel minula. O bod víc nastřílela její krajanka Jessica Kusterová. V domácím týmu se přes deset bodů dostala jen Michaela Stará (13).

Semifinále play off basketbalové ligy žen - 2. zápasy:
Trutnov - USK Praha 51:96 (14:29, 22:45, 34:71)
Nejvíce bodů: Pazderová 12, Ovsíková 11, Cadyová 10 - Kateřina Elhotová 22, Petrovičová a Steinbergaová po 13, Vaughnová 12, Burgrová 10. Stav série: 0:2.
Hradec Králové - Nymburk 49:69 (4:15, 24:36, 38:57)
Nejvíce bodů: Stará 13, Hartigová 9, Rosenbaumová a Buraová po 6 - Kusterová 13, Chomenčuková a Taylorová po 12, Huňková 11. Stav série: 0:2.