Rubriky:

Míčové sporty

Házenkáři Španělska budou po 40 letech chybět na OH

11. dubna 2016 06:55 - Malmö

Házenkáři Španělska budou nečekaně po 40 letech chybět na olympijských hrách. Mistři světa z roku 2013 ztroskotali na jednom ze tří kvalifikačních turnajů v Malmö, odkud na jejich úkor postoupily do Ria de Janeiro domácí Švédsko a Slovinsko.

 

Tt News Agency, Reuters

Španělé po návratu házené pod pět kruhů v roce 1972 chyběli na OH pouze v roce 1976 v Montrealu a získali od té doby tři bronzové medaile. Do Ria se však nepodívají, i když v neděli porazili 25:23 Švédsko. V minitabulce tří týmů, jež měly ze tří zápasů čtyři body, byli Španělé nejhorší. Švédové přitom vstřelili rozhodující postupovou branku pět sekund před koncem ze sedmimetrového hodu.

Domácího prostředí využili ke kvalifikaci na OH také Dánové, kteří z turnaje v Herningu postoupili spolu s Chorvatskem, a Poláci. Ti prošli do Ria s Tuniskem z turnaje v Gdaňsku.

Dalšími účastníky olympijského turnaje budou domácí Brazilci, mistři světa Francouzi, Argentina, Katar, Německo a Egypt.

ČTK

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.