Nymburk hladce postoupil přes Svitavy do semifinále play off

Basketbalisté Nymburka se stali prvními semifinalisty ligového play off. K ukončení série se Svitavami jim stačila tři utkání, postup zpečetili před vlastními fanoušky vítězstvím 107:70. K podobnému debaklu využil výhodu domácího prostředí také Prostějov, který deklasoval Kolín 108:62 a ujal se vedení v sérii 2:1.

Mistrovský Nymburk nastřílel svitavským Turům více než 100 bodů i ve třetím čtvrtfinále. Hlavním tahounem týmu, který usiluje o třináctý ligový titul v řadě, byl s 20 body a pěti doskoky Chasson Randle.

Prostějovští basketbalisté po dvou vyrovnaných úvodních duelech tentokrát nedali soupeři šanci, v poločase vedli o 33 bodů a ve druhé půli už oba týmy nehrály naplno.

"Utkání se nám povedlo, výborně jsme začali a hlavně v obraně jsme byli koncentrovaní a rychlí. Koncentraci jsme udrželi až do konce a současně jsme mohli pošetřit síly," pochválil své svěřence trenér Prostějova Zbyněk Choleva, jenž se navíc musel obejít bez Kouřila a Tomance.

Kouč soupeře Predrag Benáček uznal převahu domácích. "Nedokázali jsme zastavit trojkovou smršť hráčů z perimetru Slezáka, Palyzy a Marka. Bylo rozhodnuto už ve druhé čtvrtině. V druhém poločase už jsme šetřili síly," uvedl.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 3. zápasy:
Prostějov - Kolín 108:62 (29:17, 66:33, 83:48)
Nejvíce bodů: Slezák 23, Marko 16, Palyza 14, Norwa a Šteffel po 12, Dokoupil 11 - McEachin 15, Ličartovský 12, Vocetka 9. Stav série: 2:1.
Nymburk - Svitavy 107:70 (27:10, 49:26, 89:47)
Nejvíce bodů: Randle 20, De Zeeuw 14, Sant-Roos 13, Peterka 10 - Bruinsma 22, Jones 14, Bašta 8. Stav série: 3:0.