Semifinále NBL doplnily Pardubice, čeká je mistrovský Nymburk

Basketbalisté Pardubic zaplnili poslední volné místo v semifinále ligového play off. V dnešním čtvrtém zápase s Opavou zvládli těsnou koncovku a rozhodující třetí bod vybojovali po vítězství 65:62. O postup do finále se Pardubice utkají s mistrovským Nymburkem, druhou dvojici tvoří Děčín a Prostějov. Semifinálové série začnou 27. dubna.

Basketbalisté Pardubic - ilustrační foto.

Po vyrovnaném první poločase, který Opava vyhrála o dva body, si hosté po přestávce vypracovali až osmibodový náskok. Domácí ale v poslední čtvrtině zabrali. Obrat táhl především autor 28 bodů Lamb Autrey, jenž přidal i jedenáct doskoků. Poslední část zápasu Pardubice vyhrály 21:10 a skóre otočily.

"Jsme rádi, že se nám podařilo ten poslední krok udělat dnes a nenechali jsme to na sobotu," ulevil si po utkání Radek Nečas v České televizi. "Nedali jsme až moc jednoduchých košů, tím jsme se sráželi," poukázal na úspěšnost střelby jen necelých 33 procent. "Dneska to byla one man show," pochválil Autreyho výkon.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 4. zápas:
Pardubice - Opava 65:62 (17:17, 30:32, 44:52)
Nejvíce bodů: Autrey 28, Škranc 9, Pandula a Švrdlík po 8 - Cvek 13, Blažek a Šiřina po 10. Konečný stav série: 3:1