Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky USK Praha získaly šestý ligový titul v řadě

27. dubna 2016 19:09 - Praha

Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly šestý český titul v řadě a celkově desátý. Ve třetím finále Bonver ŽBL porazily doma Nymburk 71:43 a celou sérii ovládly 3:0 na zápasy. Čtvrtý tým Evropské ligy je v domácí soutěži aktuálně 82 zápasů neporažen. Pro Nymburk znamená i druhé místo historický úspěch.

 

Vít Šimánek, ČTK

Nejužitečnější hráčkou finále byla zvolena česká reprezentantka Tereza Vyoralová, která v základní sestavě USK nahradila těhotnou Kateřinu Elhotovou a předváděla ve všech třech zápasech velmi dobré výkony.

"Pro mě je to hrozná čest. Zahrála jsem hlavně ten první zápas docela slušně, ty další dva už z mé strany nebyly tak podařené, proto si toho cením mnohem víc. Jsem ráda, pracuju na sobě, ale mám samozřejmě výborný tým, který mě doplňuje, a bez něj bych tu vůbec nebyla," řekla Vyoralová.

Pražanky vyhrály první zápas na hřišti soupeře 82:44, druhý doma 81:56 a ani ve třetím znovu ve své hale nedaly Nymburku šanci na překvapení, přestože se dlouho herně trápily. Ve druhém poločase ale středočeský celek jasně přehrály.

"Nebereme to jako povinnost. Musí nás to bavit a těšit každý zápas. I když dnes to tak nevypadalo. Dnes to byl asi nejhorší zápas celé sezony, přesto to skončilo o 30 bodů," řekla trenérka USK Natália Hejková.

USK potvrdil svoji dominanci v ŽBL, v níž naposledy prohrál zápas v roce 2013 ve finálové sérii s Brnem. V této sezoně vyhrál všech 20 utkání minimálně o 22 bodů. A to včetně čtyř duelů s Nymburkem, který s žádným jiným týmem v soutěži neprohrál.

Nymburk se sice podobně jako ve druhém finále dlouho držel díky velmi dobré defenzivě. Ale šampionky potvrdily sílu při agresivní obraně po celém hřišti a pomohly si snadnými koši z protiútoků.

Ve druhé půli se navíc Nymburku přestalo dařit v útoku. Od stavu 34:30 daly hráčky hostujícího týmu za jedenáct minut jediný bod a Pražanky toho využily k rozhodující šňůře 25:1.

"O poločase jsem jim musela vynadat, ale hráčky měly samy motivaci to dnes ukončit, protože mají na zítra letenky, takže jsem se nebála, že by prohrály. Navíc už jsme měly naplánovanou oslavu, tak jsme to musely vyhrát," prozradila Hejková, která slaví čtyřiadvacátý titul v kariéře. "Snad se dožiju pětadvacátého," dodala.

Trenéra Nymburku Daniela Kurucze potěšilo, že ve dvou finále dokázal jeho tým držet s USK minimálně poločas krok. "Mám z toho strašnou radost. Chtěli jsme USK potrápit. Ve druhém a třetím utkání se nám to v prvních poločasech dařilo. Bylo to ale o silách. Tři čtvrtiny jsme však dokázaly hrát s účastníkem Final Four Euroligy vyrovnaný zápas. Přitom máme v týmu holky, které nejsou profesionálky. Proto je logické, že to takhle skončilo," dodal Kurucz.

Finále play off basketbalové ligy žen - 3. zápas:
ZVVZ USK Praha - DSK Basketball Nymburk 71:43 (15:12, 32:23, 46:31)
Nejvíce bodů: Xargayová 13, Palauová 11, Šteinbergaová, Hanušová a Vaughnová po 10 - Chomenčuková a Taylorová po 9, Bortelová 6. Konečný stav série: 3:0.
Nejužitečnější hráčka finále: Tereza Vyoralová (USK).
Konečné pořadí ŽBL:
1. USK Praha
2. Nymburk
3. Trutnov
4. Hradec Králové
5. Valosun Brno
6. Slavia Praha
7. VŠ Praha
8. Karlovy Vary
9. Žabiny Brno
10. Slovanka MB
11. SBŠ Ostrava
12. Strakonice
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty