Rubriky:

Míčové sporty

Trio mistrů z Liberce je v nominaci volejbalistů na Světovou ligu

9. května 2016 13:36 - Brno

Trojice čerstvých extraligových mistrů z Liberce zůstala ve zúžené nominaci volejbalistů na Světovou ligu. V osmnáctce španělského kouče Miguela Falasca jsou nahrávač Jakub Janouch, smečař Jan Galabov a blokař Adam Zajíček. Ze sestavy naopak před dnešním srazem v Brně vypadli jejich kluboví spoluhráči čtyřicetiletý blokař Lubomír Staněk a libero Václav Kopáček.

 

Václav Šálek, ČTK

Ve výběru chybí i smečař Karel Linz z Montpellier, který se omluvil z rodinných důvodů. Proto byl nově povolán zlínský Jiří Vašíček. "Hledali jsme zkušeného hráče, který bude mít chuť bojovat za národní tým. Myslím, že mezi ostatní smečaře velmi dobře zapadne, vzhledem k jejich typologii navíc může do týmu vnést určitou rovnováhu," uvedl Falasca v tiskové zprávě svazu.

Pro řadu hráčů, třeba pro smečaře Donovana Džavoronoka či nahrávače Matyáše Demara, bude účast v seniorské reprezentaci premiérou. "Většina mladých, kteří si myslí, že vynikají, potřebuje mezinárodní reprezentační srovnání. Jen konfrontace s těmi nejlepšími je posune dopředu. Pochopí, že je potřeba se neustále učit. Kdo chce něco znamenat v profesionálním sportu, musí reprezentovat," řekl na web svazu Jakub Novotný, od ledna vedoucí úseku seniorských národních družstev.

Podle Novotného usiloval realizační tým i o univerzály Davida Konečného a Jana Štokra, nahrávače Lukáše Ticháčka či blokaře Libora Leikepa. "Chtěli jsme ty nejlepší, bez ohledu na minulost a vztahy. Každý z nějakého důvodu odmítl, většinou kvůli zdravotním problémům," řekl Novotný.

Falasca, mistr Evropy z roku 2007, má s realizačním týmem šest týdnů na sehrání mužstva. "Musíme správně uchopit všechny hráče s velkým potenciálem a nastavovat jim zrcadlo a dát jim pravidla. Pak máme šanci vytvořit velký tým," věří kouč.

V přípravě se volejbalisté střetnou s Nizozemskem a se Slováky. První turnaj Světové ligy odehrají v Českých Budějovicích 17. až 19. června.

Nominace volejbalistů na Světovou ligu:
Nahrávači:
Matyáš Demar (Nantes/Fr.)
Filip Habr (České Budějovice)
Janouch Jakub (Liberec)
Smečaři:
Adam Bartoš (Tours/Fr.)
Donovan Džavoronok (Karlovarsko)
Jan Galabov (Liberec)
Petr Michálek (České Budějovice)
Jiří Vašíček (Zlín)
Marek Zmrhal (Brno)
Univerzálové:
Michal Finger (Friedrichshafen/Něm.)
Jan Hadrava (Nantes/Fr.).
Blokaři:
Marek Beer (Innsbruck/Rak.)
Aleš Holubec (Nantes/Fr.)
Vladimír Sobotka (České Budějovice)
Jakub Veselý (Benátky n. J.)
Adam Zajíček (Liberec)
Libera:
Martin Kryštof (České Budějovice)
Daniel Pfeffer (Karlovarsko).
Trenér: Miguel Ángel Falasca (Šp.).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty