Nymburk porazil Pardubice i potřetí a je ve finále ligy

Basketbalisté Nymburka uzavřeli semifinálovou sérii s Pardubicemi výhrou 79:58 ve třetím zápase a ve finále budou útočit na třináctý ligový titul v řadě. O mistrovskou trofej se stejně jako vloni utkají s Děčínem, který ve čtyřech zápasech postoupil přes Prostějov.

Ilustrační foto.

Úřadující šampióni nezaváhali ani v jednom ze semifinálových duelů a sérii uzavřeli v nejkratším možném čase. Po vyřazení ve čtvrtfinále VTB ligy s CSKA Moskva z minulého týdne tak nyní hráče čeká týden volna, úvodní duel finále je na programu 18. května.

Pardubice dnes sice vstoupily do zápasu odvážně a v polovině úvodní čtvrtiny vedly až o sedm bodů, domácí ale brzy srovnali a utkání už nepustili. V závěrečných pěti minutách už mistrovský tým nedovolil soupeři vstřelit ani koš a rozdíl tak narostl na konečných 21 bodů.

Semifinále play off basketbalové ligy mužů - 3. zápas:
Nymburk - Pardubice 79:58 (15:15, 38:26, 55:48)
Nejvíce bodů: Benda 19, Welsch 17, Randle 14 - Wall 14, Pandula 12, Švrdlík 8. Konečný stav série: 3:0.