Míčové sporty

Milwaukee prohrálo před Zápasem hvězd NBA s Indianou

16. února 2006 12:12 - NEW YORK

Basketbalisté Milwaukee prohráli v NBA svůj poslední zápas před přestávkou na nedělní Utkání hvězd na palubovce Indiany 77:88. Český basketbalista Jiří Welsch odehrál v týmu hostů jen devět minut, během nichž si připsal dva body.

Zápas dvou sousedů v tabulce Centrální divize nebyl nijak pohledný, oba týmy hodně ztrácely míče a ani jejich střelba nebyla nijak přesná. "Vypadalo to, jako bychom hráli v písku, jak nám míče uskakovaly," prohlásil Anthony Johnson, se 24 body nejlepší střelec Indiany.

Pacers v poločase vedli jen o bod, ale pak se jim povedla šestibodová šňůra a tou za stavu 76:70 definitivně utkání rozhodli. "Oběma týmům chyběla šťáva," dodal Johnson. Milwaukee v únoru sice vyhrálo všechny čtyři domácí zápasy, ale venku má bilanci přesně opačnou.

V Bostonu se odehrála přestřelka mezi clevelandským LeBronem Jamesem a domácím Paulem Piercem. Ten dal rovných 50 bodů, zatímco James o sedm méně, ale připsal si počtvrté v sezóně triple double a po druhém prodloužení se mohl radovat z vítězství Cavaliers 113:109. Pierce mohlo těšit alespoň to, že nastřílel 50 bodů jako první hráč v dresu Celtics po šestnácti letech. Před ním to dokázal legendární Larry Bird.

Úspěšný pokus Jamala Crawforda tři vteřiny před koncem rozhodl o výhře New Yorku nad Torontem 98:96. Knicks tak ukončili sérii deseti porážek. Floridské derby mezi Miami a Orlandem zvládl lépe celek Heat, a nepotřeboval k tomu ani Shaquilla O'Neala. Pivot vybraný do základní sestavy Utkání hvězd nasbíral jen sedm bodů, jedenáct doskoků a půl minuty před koncem se vyfauloval.

Výsledky středečních zápasů
Orlando - Miami 100:110, Indiana - Milwaukee 88:77, Philadelphia - San Antonio 103:100 po prodl., Boston - Cleveland 109:113 po 2. prodl., Charlotte - New Jersey 94:95, New York - Toronto 98:96, New Orleans/Oklahoma City - Portland 102:86, Memphis - Sacramento 84:78, Minnesota - Seattle 102:92, Denver - Phoenix 101:116, Dallas - Washington 103:97, LA Lakers - Atlanta 110:114, Golden State - LA Clippers 88:81.

2. Utah 52 25 27 48,1
3. Minnesota 52 23 29 44,2