Týmy Chicaga a Phoenixu před pauzou v NBA jasně vyhrály

NEW YORK

Basketbalistům Chicaga a Phoenixu se vydařil poslední zápas před krátkou přestávkou v NBA, kterou vyplní nedělní Utkání hvězd. Oba týmy si před domácími fanoušky s chutí zastřílely: debakl o více než třicet bodů si odvezla jak Philadelphia, tak i Houston z Phoenixu.

Hráči Chicaga ve čtvrtek oslavili nejvyšší vítězství v sezoně, přitom proti soupeři, s nímž bojují o postupové místo do play off. Philadelphii po těžké středeční bitvě s mistrovským San Antoniem chyběly síly a v třetí čtvrtině nezachytila šňůru soupeře, která narostla až na 16 bodů. Devět z nich dal v klíčovém úseku Ben Gordon.

"Dostali jsme pěkně nařezáno. Mleli nás od začátku až do konce," utrousil kanonýr Philadelphie Allen Iverson, který dal 18 bodů. V týmu vítězů se dostalo minimálně na deset bodů šest hráčů, nejvíce (21) nasbíral právě Gordon.

Jeden z nejlepších zápasů v ligovém ročníku odehrál také Phoenix, který porazil Houston 109:75. "Abychom měli takovou obranu, to dlouho nepamatuji. Dokonce i my trenéři jsme z toho byli paf," přiznal novinářům kouč Phoenixu Mike D'Antoni.

Po nedělní exhibici bude NBA pokračovat dalšími zápasy v úterý.

Chicago - Philadelphia 117:84
Phoenix - Houston 109:75