Rubriky:

Míčové sporty

Nymburští basketbalisté v Děčíně jasně opanovali i druhé finále, titul mají na dosah

20. května 2016 19:55 - Děčín

Nymburští basketbalisté vyhráli druhé finále NBL v Děčíně 91:63 a jediné vítězství je dělí od třináctého titulu v řadě. Třetí duel se hraje v pondělí v nymburské hale.

 

Vít Šimánek, ČTK

Ligové finále pokračovalo druhým zápasem i přesto, že se v kabině Děčína objevily příušnice. Ty trápí Roberta Landu a Nathana Cartera, mužstvu chyběli i Lukáš Bažant a kapitán Jakub Houška. Na bolest za uchem si stěžoval také klíčový rozehrávač Tomáš Vyoral, ten ale nastoupil. Onemocnění ovlivnilo děčínskou sestavu už ve středečním úvodním finálovém utkání, ve kterém obhájce titulu doma oslabeného protivníka deklasoval 109:46.

"Já musím dnes dát klukům velký kredit. Odehráli to na hranici vyčerpání, v sestavách, které nebyly ani na tréninku. Víme, jaká je situace. Na jedné straně naše zdravotní trable, na druhé straně obrovská kvalita Nymburku. Dnes to bylo lepší (než v prvním utkání), ale porazit v této situaci Nymburk je prostě nereálné," řekl děčínský trenér Pavel Budínský na webu denik.cz.

Domácí měli k dispozici pouze devět hráčů a od začátku ztráceli. Úvodní čtvrtinu prohráli 7:21 a po půlhodině už prohrávali pětadvacetibodovým rozdílem. Nejlepším střelcem zápasu byl autor 21 nymburských bodů Vojtěch Hruban. "Měli jsme spoustu volných střel. Ale body z toho nebyly. A Nymburk právě tyto střely dával. Myslím si, že v ničem jiném nás soupeř nepřehrával," zhodnotil zápas děčínský pivot Jiří Jelínek.

V Děčíně se hrálo na zimním stadiónu, útok na nejvyšší návštěvu v historii NBL ale nevyšel. Přišlo přesně o tisícovku fanoušků méně než při loňském finálovém rekordu 4850 diváků a po skončení zápasu odměnili hráče potleskem vestoje. "Byla tady skvělá atmosféra, byl to zápas pro diváky. Nám se směrem dopředu moc nedařilo. Děčín si za svůj výkon zaslouží velkou pochvalu. Nedali nám nic zadarmo," řekl Hruban.

Finále play off basketbalové ligy mužů - 2. zápas:
Děčín - Nymburk 63:91 (7:21, 23:41, 42:67)
Nejvíce bodů: Jelínek 13, Šiška a Vyoral po 10 - Hruban 21, Sant-Roos 15, Dixon 14, Randle 11. Stav série: 0:2.
ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.