Česko - Bulharsko 1:3České volejbalistky prohrály v turnaji Grand Prix s Bulharskem

České volejbalistky prohrály ve svém druhém zápase na turnaji Grand Prix druhé divize v Olomouci s Bulharskem 1:3. Připsaly si třetí porážku v turnaji, po které se jim vzdálila naděje na postup do Final Four, který se uskuteční za týden v Plovdivu. Ve druhém utkání olomoucké skupiny Dominikánská republika zdolala Kanadu 3:0. V závěrečném utkání se český tým střetne v neděli od 18:00 s Dominikánskou republikou.

Česká reprezentantka Eva Hodanová smečuje v zápase druhého turnaje volejbalové Grand Prix druhé divize proti Bulharsku.

"V prvních dvou setech jsme byli hodně pasivní. Od třetího jsme zlepšili koncentraci a dostali se do zápasu. Zkušenější soupeřky v závěru rozhodly," řekl německý trenér českého týmu Alexander Waibl, který oproti pátečnímu vítěznému duelu s Kanadou pozměnil základní sestavu. Zůstaly v ní pouze Kossányiová, Purchartová a libero Dostálová.

V úvodních dvou setech se český tým hledal. Bulharky těžily z dynamičtějšího pojetí. V prvním dějství získal český tým několikrát dvoubodový náskok, koncovka ale patřila soupeřkám. Ve druhém setu přišla na české hráčky krize a nedokázaly rozjetým Bulharkám vzdorovat v žádné činnosti. Soupeřky získaly až dvanáctibodový náskok (22:10).

Z útlumu se český tým probral ve třetí sadě. O herní obrat se přičinila zlepšená obrana na síti. Po získání setu svitla naděje na zvrat, která ale zhasla ve čtvrtém dějství. Za stavu 17:14 pro český tým uhrály Bulharky sedm míčů za sebou a vítězství si už nenechaly ujít.

"Bojovaly jsme. Bulharky na nás byly dobře připravené a hrály mnohem lépe než včera. Zradily nás jednotlivé herní činnosti. Vyprodukovaly jsme bohužel víc chyb než jindy, což asi plynulo z nervozity," uvedla kapitánka Tereza Rossiová.