Srbsko - Portoriko 108:77Basketbalisté Srbska suverénně postoupili na olympijské hry

Bělehrad

Srbští basketbalisté podle očekávání postoupili na olympijské hry. Ve finále kvalifikačního turnaje v Bělehradu snadno přehráli Portoriko 108:77 a navázali tak na semifinálovou výhru nad Českou republikou.

Srbsko, kterému patří šesté místo v žebříčku FIBA, bylo jasným favoritem a roli potvrdilo. Nejvíce se trápilo v úvodním utkání právě s Portorikem, kdy vyhrálo 87:81. Ve finále však stejného soupeře jednoznačně porazilo. Už první čtvrtinu ovládlo 37:11 a v průběhu zápasu vedlo až o 39 bodů.

V turínském turnaji si účast v Riu de Janeiro vybojovalo Chorvatsko, které ve vyrovnané bitvě porazilo domácí Itálii 84:78 po prodloužení. Itálie sice v posledních pěti minutách smazala osmibodovou ztrátu a košem pět vteřin před koncem vybojovala prodloužení, v něm ale byl znovu lepší soupeř.

Bogdan Bogdanovič k tomu přispěl 26 body a osmi asistencemi, pivot Nikola Jokič přidal 23 bodů.

Ve filipínském turnaji si o postup do Ria de Janeiro zahrají v nedělním finále Francie s Kanadou. Francie v sobotu porazila Turecko 75:63, Kanada si poradila s Novým Zélandem 78:72.