Rubriky:

Míčové sporty

Obhájci proti neporaženým. Žižkov uvidí řež o trofej

21. července 2016 08:01 - Praha

Po třech letech bude finále české ligy amerického fotbalu pražským derby. Ve 23. ročníku Czech Bowlu se v sobotu od 19.30 (živě na ČT sport) na stadiónu Viktorie Žižkov utkají obhájci trofeje Prague Black Panthers s letos neporaženými Prague Lions.

 

Concept One

Tým Black Panthers vyhrál posledních devět ročníku soutěže, letos ale neprožívá vydařenou sezónu. V rakouské lize sestoupil, v české čtyřikrát prohrál a musel do poslední chvíle bojovat o postup do finále.

A i když před sezónou přislíbil, že některé špičkové zahraniční hráče bude využívat jen v rakouské lize, pod dojmem rostoucí marodky a nevýrazných výsledků je nasadil i do české ligy.

Přichystána i fanzóna

„Skloubení dvou soutěží je náročné, nemáme tak široký kádr. Teď je před námi ale už jen jeden zápas a chceme to dotáhnout do úspěšného konce,“ slibuje quarterback Black Panthers Jan Dundáček.

Prague Lions čekají na titul deset let, ale letos mají impozantní bilanci 10 výher-0 porážek. „Máme za sebou výjimečnou základní část. Black Panthers mají extrémně talentovaný tým, ale když nebudeme dělat nevynucené chyby, můžeme vyhrát,“ tvrdí kouč Kyle Duncan.

Organizátoři věří, že se podaří atakovat loňskou nejvyšší návštěvu z Edenu 4526 diváků, vstupenky stojí v předprodeji 180 Kč, na místě 200 Kč, od 14.00 bude připravena fanzóna.

sob, Právo

Časová osa: Míčové sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.