Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Balvín se zatím do NBA neprobojoval, bude hrát za Bayern Mnichov

25. července 2016 21:24 - Mnichov

Český basketbalista Ondřej Balvín přestoupil ze Sevilly do Bayernu Mnichov. Německému gigantovi se 217 centimetrů vysoký pivot upsal na dva roky. Zatím mu tak nevyšel krok směrem do NBA. Zkoušel štěstí v Letní lize v dresu Denveru, ale na smlouvu v zámoří si bude muset minimálně rok počkat.

 

fcb-basketball.de

"Hodně se na Bayern těším. Nové působiště je pro mě velká změna. Nové město, jiný styl basketbalu. Bude to pro mě zajímavá sezóna. Také životní styl v Německu je jiný. Nemohu se dočkat," řekl Balvín, kterého Bayern oficiálně představil jako svou posilu.

Třiadvacetiletý pivot vyrůstal v Seville, kde hrál od svých 17 let. V poslední sezóně udělal velký výkonnostní vzestup, když patřil mezi nejlepší pivoty celé španělské ligy a měl nabídky z různých velkoklubů včetně euroligových celků. Nakonec se však rozhodl pro "eurocupový" Bayern, kde by měl dostat větší prostor na další rozvoj.

"Pozorovali jsme Ondřeje velmi dlouho. A za poslední rok udělal velký pokrok. Má velký potenciál a těší nás, že se rozhodl pro Bayern. Nepochybujeme, že pro nás bude posilou," řekl ředitel Bayernu Marko Pešič.

"Už jsem měl možnost Eurocup dvakrát hrát a vím, co očekávat. Letos to bude ale trochu jiné. Bayern má ambice Eurocup vyhrát, takže to pro mě bude nová zkušenost," tuší Balvín.

Do nového angažmá jde s cílem na sobě ještě více pracovat a za rok se zkusit do NBA prosadit, poté co letos už byl velmi blízko. "Je krásně vidět, jak funguje byznys v NBA a Summer League je toho krásným příkladem. Jsem rád, že jsem měl možnost vyzkoušet si to a dostat se do kontaktu s kluby NBA. Je to jiný svět. Mají neuvěřitelné zázemí a servis pro hráče. Je to pro mě motivace do budoucna a pomáhá mi to vytyčit cíl," prohlásil.

"Ukázalo mi to moje nedostatky. Mimo fyzické síly, o které vím, a budu se na ní tuto sezónu soustředit, mi chyběla trošku lepší dynamika v nohou. Hlavně ale tím, že hraji v Evropě, mi chybí ten americký zabijácký instinkt, vzít míč a dát 20 bodů. To spousta hráčů na Summer League měla. Teď už ale vím, jak tam hráči přemýšlejí. To mi pomůže k dalšímu růstu," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.