Basketbalisté Miami porazili v NBA Utah rozdílem 38 bodů

New York

Basketbalisté Miami připravili v úterý v NBA lekci Utahu, který na domácí palubovce porazili o 38 bodů 121:83. Největší měrou přispěl k debaklu Utahu Dwyane Wade, autor pětadvaceti bodů. Zápas byl prakticky rozhodnutý již po první čtvrtině, kterou hráči Miami vyhráli rozdílem 27 bodů.

Jeden z předsezónních favoritů se dostal do formy a z třinácti posledních zápasů neuspěl jen jednou. Nejlepší zápas v sezoně navíc sehrál Alonso Mourning, který dal 19 bodů. "Úplně nás zničili," konstatoval po nejtěžší prohře v sezoně kouč Utahu Jerry Sloan.

Roli favoritů potvrdily i týmy Dallasu a San Antonia, které slavily padesátá vítězství v sezoně a stále se dělí o vedení v Západní konferenci. Zatímco Spurs si jubilejní vítězství připsali výhrou 96:81 nad New Orleansem, Mavericks porazili 91:87 Cleveland a vyznamenali se proti němu především ve třetí části, v níž inkasovali jen osm bodů.

LeBron James v dresu Cavaliers na všechno nestačil, třebaže zaznamenal 36 bodů a 12 doskoků, jeho protějšek Dirk Nowitzki dal 30 bodů a doskočil 13 míčů. "Třetí čtvrtina byla katastrofa," řekl James. "Vystupňovali tlak v obraně a my kvůli tomu nemohli trefit koš."

Největší přestřelka za posledních 11 let

Seattle a Phoenix potvrdily pověst nejproduktivnějších týmů a jejich duel skončil výhrou hostujících Suns 129:120. V této sezóně se přitom už mezi nimi odehrála největší přestřelka za posledních 11 let NBA, kterou po dvou prodlouženích zase vyhráli 152:149 SuperSonics. V dresu Suns nastříleli v úterý čtyři hráči alespoň 23 bodů, nejpilnější Raja Bell 25.

Domácí neporazitelnost prodloužili o třináctý zápas za sebou hráči Sacramenta, kteří pod vedením Hráče týdne Mika Bibbyho a Rona Artesta zdolali Los Angeles Lakers 114:98 a posunuli se před ně na sedmé místo v Západní konferenci. Bibby dal 29 bodů, Artest jen o jeden méně a navíc měl za úkol bránit Kobeho Bryanta. Nejlepší ligový střelec dal sice 30 bodů, ale řadu dalších mu Artest znemožnil. "Ron nám otevřel cestu k vítězství," řekl Bibby.

Výsledky:
Philadelphia - Toronto 97:111, Miami - Utah 121:83, Charlotte - Washington 114:119, Memphis - Boston 93:76, Dallas - Cleveland 91:87, San Antonio - New Orleans/Oklahoma City 96:81, Chicago - Portland 95:66, Sacramento - Los Angeles Lakers 114:98, Seattle - Phoenix 120:129.