Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Bobrovský po 24 letech končí jako hlavní kouč basketbalistek Brna

16. srpna 2016 17:26 - Brno

Jan Bobrovský po 24 letech končí jako hlavní trenér basketbalistek Handicapu Brno, bývalých Žabin. Čtrnáctinásobné mistryně místo něj povede třicetiletý Viktor Pruša. Jednasedmdesátiletý Bobrovský plány ustoupit do pozadí avizoval už na jaře, když klub, který v roce 2006 vyhrál Evropskou ligu, informoval o změnách vlastnictví i názvu.

 

Petr Horník, Právo

Ty nastaly po nevydařené uplynulé sezóně, kdy BK Žabiny po finančních problémech skončil v domácí lize až devátý. Žabiny se sloučily v letní přestávce s BK Handicap, převzaly jeho název a obměnil se i realizační tým. Společně s Tomášem Neradem z Handicapu je jednasedmdesátiletý Bobrovský spolumajitelem klubu. Současně zastává funkci jednatele a bude působit jako asistent trenéra. S Prušou si tak vyměnili role.

Bobrovský byl jedenáct sezon i trenérem českých basketbalistek, které přivedl ke startům na olympijských hrách v Aténách a Pekingu a v roce 2005 k titulu mistryň Evropy.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.