Bobrovský po 24 letech končí jako hlavní kouč basketbalistek Brna

16. srpna 2016 17:26 - Brno

Jan Bobrovský po 24 letech končí jako hlavní trenér basketbalistek Handicapu Brno, bývalých Žabin. Čtrnáctinásobné mistryně místo něj povede třicetiletý Viktor Pruša. Jednasedmdesátiletý Bobrovský plány ustoupit do pozadí avizoval už na jaře, když klub, který v roce 2006 vyhrál Evropskou ligu, informoval o změnách vlastnictví i názvu.

 

Petr Horník, Právo

Ty nastaly po nevydařené uplynulé sezóně, kdy BK Žabiny po finančních problémech skončil v domácí lize až devátý. Žabiny se sloučily v letní přestávce s BK Handicap, převzaly jeho název a obměnil se i realizační tým. Společně s Tomášem Neradem z Handicapu je jednasedmdesátiletý Bobrovský spolumajitelem klubu. Současně zastává funkci jednatele a bude působit jako asistent trenéra. S Prušou si tak vyměnili role.

Bobrovský byl jedenáct sezon i trenérem českých basketbalistek, které přivedl ke startům na olympijských hrách v Aténách a Pekingu a v roce 2005 k titulu mistryň Evropy.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: