Míčové sporty

Basketbalistům Miami se podařil další obrat a porazili Boston

17. března 2006 10:10 - NEW YORK

Basketbalisté Miami dotáhli ve čtvrtečním zápase NBA pětadvacetibodovou ztrátu na Boston a zvítězili 107:104. Ve druhé čtvrtině prohrávali už 34:59, ale stejně jako v předchozích zápasech hráči Heat neztratili hlavu. Ve druhé polovině zápasu zabrali a s pomocí 30 bodů rozehrávače Dwyana Wadea a 26 pivota Shaquilla O'Neala vyhráli.

"Nezatratil bych nás, ani kdybychom prohrávali o padesát," prohlásil O'Neal. "Za ta léta, co se v basketu pohybuju, už jsem viděl hodně šíleností a vím, že se může stát všechno," uvedl hvězdný pivot.

Špatný začátek se stal v poslední době tradicí hráčů Miami. Z posledních osmi zápasů v poločase sedmkrát prohrávali, ale s výjimkou jediného utkání skóre pokaždé otočili a vyhráli. Wade měl ještě chvíli před poločasovou pauzou na kontě jediný koš, ale pak už byl takřka neomylný.

Podobnou stíhací jízdu předvedlo v listopadu Chicago proti Charlotte, větší bodovou ztrátu už v této sezoně NBA žádný tým nedotáhl. Pokus bostonského Oriena Greena střelou z dálky o vyrovnání těsně před sirénou v koši neskončil.

Philadelphia se znovu nevyrovnala s absencí zraněného kanonýra Allena Iversona, který má pochroumaný kotník, a prohrála v Seattlu. Dlouho se přitom zdálo, že tým Sixers utkání zvládne i bez aktuálně druhého nejlepšího střelce ligy. Jenže až patnáctibodový náskok Philadelphia neudržela a po kolapsu v závěru podlehla 98:102.

Z historicky nejhorší série na cestách se vrátí basketbalisté Minnesoty. Černou šňůru šesti zápasů zakončili v Oaklandu porážkou 97:105, jíž nezabránil ani bojující Kevin Garnett, autor 20 bodů a sedmnácti doskoků.

2. Utah 64 30 34 46,9
3. Minnesota 65 26 39 40,0