Míčové sporty

Welschovo Milwaukee prohrálo o bod v Torontu

18. března 2006 11:24 - NEW YORK

Basketbalisté Milwaukee promarnili v posledních šesti minutách pátečního zápasu NBA s Torontem náskok 16 bodů a prohráli 96:97. O vítězství domácích Raptors rozhodl Chris Bosh, s 27 body nejlepší střelec zápasu, který necelé čtyři sekundy před koncem proměnil dva trestné hody. Jiří Welsch se v sestavě hostů neobjevil.

Vedoucí tým soutěže Detroit neuspěl poprvé v sezóně proti New Yorku. V Madison Square Garden si Pistons v prvním poločase vypracovali náskok 16 bodů, ale Knicks, kteří na oslavu Dne svatého Patrika nastoupili v tmavě zelených dresech, manko ve třetí čtvrtině smazali a v dramatickém závěru vyhráli 105:103.

Nevydařený návrat do Indianapolis má za sebou Ron Artest. Sedm týdnů poté, co si vyžádal transfer a byl vyměněn za Predraga Stojakoviče do Sacramenta, poprvé nastoupil na hřišti Pacers a od diváků se dočkal mohutného pískotu. Se svým novým týmem Indianě podlehl 93:98.

Fanoušci Artesta provázeli bučením od rozcvičení a pokračovali v něm i při každém jeho kontaktu s míčem. Šestadvacetiletému hráči se v této atmosféře nedařila střelba, proměnil jen šest z 22 pokusů ze hry a nasbíral celkem 18 bodů.

James pomohl zastavit Clevelandu sérii porážek

Los Angeles Lakers, kteří bojují o poslední postupové místo do play-off v Západní konferenci, prohráli v New Jersey 89:92. Tříbodový náskok zajistil domácím 13 sekund před koncem Nenad Krstič, s 26 body nejlepší střelec zápasu, který dorazil do koše nepřesnou střelu Vince Cartera. Kobe Bryant, jenž s 24 body o jedenáct zaostal za svým střeleckým průměrem, minul tříbodový pokus o vyrovnání se závěrečným klaksonem.

Dařilo se LeBronu Jamesovi, jenž pomohl Clevelandu ukončit sérii tří porážek. Třetí nejlepší střelec této sezóny NBA dal 27 bodů a dovedl Cavaliers k vítězství 99:84.

Úřadující šampióni ze San Antonia si proti Phoenixu připsali třetí vítězství za sebou. Nejlépe střílející tým soutěže vyhrál 108:102 a poprvé v sezóně v duelu se Suns překročil stobodovou hranici.

Výsledky pátečních zápasů NBA
Orlando - Boston 84:77, Washington - Dallas 94:104, Toronto - Milwaukee 97:96, Indiana - Sacramento 98:93, Atlanta - Utah 101:111, New York - Detroit 105:103, New Jersey - LA Lakers 92:89, Cleveland - Portland 99:84, Memphis - Denver 116:102, San Antonio - Phoenix 108:102, LA Clippers - Philadelphia 99:89.

2. Utah 65 31 34 47,7
3. Minnesota 65 26 39 40,0