Míčové sporty

Milwaukee v NBA porazilo Portland, Welsch dal dva body

19. března 2006 14:13 - NEW YORK

Český basketbalista Jiří Welsch po třech zápasech opět dostal příležitost v sestavě Milwaukee a slavil se spoluhráči vítězství 97:93 nad Portlandem. Za 16 minut hry stihl křídelní hráč dát dva body z trestných hodů, připsal si i čtyři doskoky. Hvězdou sobotního večera byl při třetím domácím vítězství Bucks za sebou Michael Redd, který dal už v prvním poločase 27 ze svých 33 bodů.

Welschův tým má znovu na kontě stejný počet výher jako porážek, pod padesátiprocentní hranici úspěšnosti spadli Bucks po páteční prohře o bod s Torontem. "Ta porážka byla demoralizující," připomněl kouč Terry Stotts, jak jeho svěřenci ztratili v posledních šesti minutách vedení o 16 bodů. "Že jsme se vrátili s takovou energií a výkonem, to je dobré znamení," dodal kouč. "Ta prohra nás zranila. Teď jsme to napravili a chceme trochu natáhnout vítěznou sérii," doplnil jej rozehrávač sedmého týmu ve Východní konferenci T.J. Ford.

Ve zbývajících sobotních zápasech slavily vítězství už jen hostující týmy a ve třech případech to byli lídři svých divizí - Detroit, Miami a Denver. V Jihozápadní divizi se na vedoucí tým Západní konference Dallas opět dotáhlo San Antonio po vítězství 77:92 v Houstonu.

Největší práci mělo Miami v Chicagu. Vyhrálo jen o bod 85:84, když poslední koš vstřelil ze šestky už dvě a čtvrt minuty před koncem Gary Payton. Nedařilo se obvyklému tahounovi Dwyanu Wadeovi, který dal jen jeden koš z pole, dalších třináct ale přidal při neomylné střelbě z čáry trestného hodu.

Vedoucí tým soutěže Detroit se v Charlotte také trápil, než vyhrál 108:103. Richard Hamilton k tomu přispěl 23 body. Stejně úspěšný byl Tony Parker, jenž nejvíc přispěl k 52. vítězství San Antonia, čímž se obhájci titulu vyrovnali jak Dallasu, tak i právě Detroitu. Pistons ale mají na kontě o jednu prohru méně.

Sobotní nadvládu favoritů potvrdil Denver výhrou 109:94 v New Orleansu. Domácí prohráli před vyprodaným publikem už osmý zápas za sebou, nejvíc starostí jim dělal Carmelo Anthony, autor 28 bodů. Hornets utržili další ztrátu v boji o osmé místo v play off, které nyní patří Lakers. Mají ale odehráno o tři zápasy méně než kalifornský celek a na kontě o tři výhry méně.

Výsledky sobotních zápasů NBA
Chicago - Miami 84:85, Charlotte - Detroit 103:108, New Orleans/Oklahoma City - Denver 94:109, Milwaukee - Portland 97:93, Houston - San Antonio 77:92.

2. Utah 65 31 34 47,7
3. Minnesota 65 26 39 40,0