Dallas vyhrál texaské derby nad Houstonem

NEW YORK

Basketbalisté Dallasu zvítězili v úterním texaském derby v NBA 88:72 nad Houstonem, který prohrál pošesté za sebou. Domácí Mavericks se soustředili především na obranu čínského obra Jao Minga, jemuž dovolili v prvním poločase nastřílet jen čtyři body.

V dalších čtvrtinách se sice Jao Mingovi podařilo dosáhnout alespoň na třináct bodů, přesto to byl jeho střelecky nejhorší zápas za poslední měsíc. "Pokaždé, když se snažil dostat ke koši, jsme ho chytli. Nedali jsme mu nic zadarmo," uvedl dallaský pivot DeSagna Diop.

Hvězdou zápasu byl Němec Dirk Nowitzki, jenž měl na kontě 28 bodů včetně šestibodového příspěvku ve dvanáctibodové šňůře Dallasu na začátku druhé čtvrtiny, která prakticky rozhodla zápas.

Hornets konečně vyhráli doma v New Orleans

Basketbalisté Hornets se teprve potřetí a naposledy v sezóně představili svým fanouškům v New Orleansu a konečně je potěšili výhrou. Tým, jenž kvůli ničivému hurikánu Katrina musí většinu "domácích" zápasů odehrát v Oklahomě, ukončil sérii osmi porážek a porazil Los Angeles Clippers 120:108.

Hráči Hornets absolvovali ještě před utkáním prohlídku poničených částí města a pohled na lidi, kteří stále bydlí pouze ve stanech, jimi otřásl. "Kluci tady viděli věci, které jim z paměti nezmizí do konce života. Proto jsme chtěli pro fanoušky tenhle zápas vyhrát," řekl křídelní hráč P.J. Brown, jehož dům na předměstí Slidell ještě stále není po řádění hurikánu obyvatelný.

San Antonio zaznamenalo pátou výhru za sebou, přestože se muselo téměř celý druhý poločas proti Golden State obejít bez pokynů trenéra Gregga Popoviche. Kouč úřadujících šampiónů NBA byl vyloučen za opuštění svého prostoru a hádku s rozhodčím za nepříznivého stavu. Jeho svěřenci však dokázali vývoj obrátit a vyhrát 107:96.

"Popovich je hodně inteligentní kouč. Nejspíš cítil, že jeho tým potřebuje trochu emocí," poznamenal k vyloučení domácího trenéra rozehrávač Warriors Derek Fisher.

Výsledky úterních zápasů NBA
Washington - New Jersey 100:112, Charlotte - Orlando 108:102, New York - Toronto 109:114, Dallas - Houston 88:72, Memphis - Indiana 105:75, New Orleans/Oklahoma City - Los Angeles Clippers 120:108, Minnesota - Miami 100:96, San Antonio - Golden State 107:96, Sacramento - Seattle 105:96, Utah - Phoenix 107:99.
2. Utah67323547,8
3. Minnesota67283941,8