Karviná vede v semifinále extraligy nad Lovosicemi 2:0

Házenkáři Karviné vyhráli o víkendu oba domácí zápasy v semifinálové sérii extraligy s Lovosicemi. V sobotu zvítězil nejlepší celek základní části o osm a v neděli o devět gólů. V sérii tak obhájci titulu vedou 2:0 a v sobotu 1. dubna mohou rozhodnout o svém postupu do finále. V druhé semifinálové sérii vede Zubří nad Duklou Praha 1:0.

Hosté z Lovosic přitom zahájili sobotní zápas v Karviné velice aktivně, ale v obraně příliš faulovali. Proto také v prvním poločase měli deset vyloučených hráčů, z toho Kylíšek viděl červenou kartu. I dnes karvinský favorit soupeře jasně přehrál. Hlavně z rychlých protiútoků neustále zvyšoval skóre a ve 40. minutě již vedl 28:15. Střelecky se prosadil ze spojky Ondřej Zdráhala, autor devíti gólů, spolehlivý výkon v brance odvedl Miloš Putera.

V druhé semifinálové sérii skončil úvodní zápas těsnou výhrou moravského týmu 30:29. V zápasu před výtečnou diváckou kulisou si domácí hráči vytvořili v první půli mírný náskok, ale do přestávky o něj zase přišli. Hned na počátku druhého poločasu ale hráči Zubří utekli soupeři o pět branek a utkání pak už dokázali dotáhnout do vítězného konce. Série pokračuje v pondělí od 16:15 před televizními kamerami.

V sériích o udržení, které se hrají na dva vítězné zápasy, na úvod uspěly Kopřivnice, Hranice, Jičín a Třeboň, i když ta porazila Plzeň až po prodloužení.

Semifinále:
Karviná - Lovosice 35:27 (18:12)
Nejvíce branek: Sobol 7/3, Zdráhala 6, Horák, Heinz a Kubiš po 4 - Bouček 8/3, Kratochvíl 5/1, Miko 5. Rozhodčí: Martiník, Simu. Sedmimetrové hody: 5/3 - 5/4. Vyloučení: 8:11. ČK: Kylíšek (Lovosice). Diváci: 800.
Karviná - Lovosice 37:28 (18:10)
Nejvíce branek: Zdráhala 9, Sobol 6/3, Heinz 5, Horák 4 - Bouček 12/5, Sochor 5. Rozhodčí: Dostál, Smékal. Sedmimetrové hody: 3/3 - 6/5. Vyloučení: 3:5. Diváci: 800. Stav série: 2:0.
Zubří - Dukla Praha 30:29 (14:15)
Nejvíce branek: Opálka 9/4, Hrstka 8, Spuchlák a Kulišťák po 5 - Brabec 11/3, Šik 5, Král 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/3. Vyloučení: 4:5. Diváci: 1000. Stav série 1:0.
O 5.-12. místo:
Kopřivnice - Frýdek-Místek 29:24 (13:7)
Nejvíce branek: Hanzelka 7, Prepsl 6, M. Šustala 5 - Petrovský 9, Vacula 6. Rozhodčí: Nesvadba, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/0. Vyloučení 3:4. ČK: Mazur (Frýdek-Místek). Diváci: 400. Stav série: 1:0.
Hranice - Napajedla 32:23 (13:11)
Nejvíce branek: Kolmajer a Hojník po 7, Bičaník 5 - Juřena 6, Balůsek 6/4, Indrák 5. Rozhodčí: Novák, Skružný. Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/4. Vyloučení: 5:3. Diváci: 300. Stav série: 1:0.
Třeboň - Plzeň 29:25 po prodl. (24:24, 11:10)
Nejvíce branek: Čapek 7, Dušek 5, Šulc a Bicek po 4 - Kalaš 6, Soukup a Klekner po 4. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 3/1 - 3/1. Vyloučení: 2:2. Diváci: 550. Stav série: 1:0.
Jičín - Brno 36:25 (18:12)
Nejvíce branek: Babák 7/3, O. Šulc 7 - Hastík 7/4, Pišťák 7. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/4. Vyloučení: 4:4. Diváci: 700. Stav série: 1:0.