James dotáhl Cleveland k další výhře v prodloužení

Basketbalisté Clevelandu uspěli podruhé v týdnu v prodloužení a protáhli svou vítěznou sérii v NBA na pět zápasů. Na nedělní výhře Cavaliers 104:102 v Houstonu měl lví podíl autor 36 bodů LeBron James, který si tak připsal vítězství proti poslednímu klubu, jehož skalp mu dosud chyběl ve sbírce.

Jednadvacetiletý James před čtyřmi dny proti Charlotte vstřelil v nastavení svůj první rozhodující koš v kariéře. V neděli zase tři a půl minuty před koncem prodloužení poslal svůj tým smečí do rozhodujícího vedení.

"Bylo to vzrušující. Tenhle tým je strašně těžké porazit a získat výhru na jejich hřišti je ještě lepší," uvedl James, jenž se svými spoluhráči usiluje o první účast Clevelandu v play-off od roku 1998.

V druhém prodloužení dne porazilo Milwaukee 125:116 celek Toronta. Český basketbalista Jiří Welsch se v dresu vítězných Bucks dostal na palubovku na pouhou minutu a do statistik se zapsal jednou osobní chybou.

Prohře Raptors nezabránil ani nejlepším střeleckým výkonem nedělního programu Charlie Villanueva, jehož účet se zastavil dva body před padesátibodovou hranicí. "Jsem zklamaný a naštvaný. Kdybychom vyhráli, byl by to mnohem lepší večer," řekl jednadvacetiletý křídelní hráč poté, co si vylepšil své střelecké maximum v kariéře. New Jersey vyhrálo poosmé v řadě

Nejlepší tým sezóny Detroit utrpěl v ročníku první domácí porážku v řádné hrací době, hosté z New Jersey po výhře 79:74 vylepšili svou vítěznou sérii na osm zápasů. Předchozí dvě prohry na palubovce v Auburn Hills utrpěli Pistons v prodloužení.

Jedním ze strůjců nečekaného triumfu byl Vince Carter nejen díky 22 bodům, ale i obranému zákroku krátce před koncem, kdy vystihl přihrávku Bena Wallace. "Takhle jsem blokoval míče ještě v juniorech, takže jsem si tu techniku jen oživil," tvrdila po zápase s úsměvem hvězda Nets.

O jeden zápas je zatím kratší úspěšná série Memphisu, jehož sedmá výhra se rodila za dramatických okolností. Utkání s Charlotte začalo kvůli menšímu požáru v hale s půldruhahodinovým zpožděním, s nímž se nakonec Grizzlies vyrovnali lépe než hosté a vyhráli 102:95.

Výsledky nedělních zápasů NBA
Indiana - Philadelphia 92:79, Minnesota - New York 98:94, Milwaukee - Toronto 125:116 po prodl., Memphis - Charlotte 102:95, Boston - Chicago 97:101, Houston - Cleveland 102:104 po prodl., Orlando - Atlanta 108:101, Detroit - New Jersey 74:79, Sacramento - Golden State 83:90, Portland - Los Angeles Clippers 83:97, Seattle - San Antonio 106:102, Los Angeles Lakers - New Orleans/Oklahoma City 105:94.
2. Utah67323746,4
3. Minnesota70294141,4