Basketbalisté Milwaukee proti Phoenixu zářili při trojkách

New York

Basketbalisté Milwaukee v úterním zápase zámořské NBA porazili Phoenix vysoko 132:110. Jediný Čech v profesionální soutěži Jiří Welsch se na palubovku dostal na necelé dvě minuty a zaznamenal dva body.

Bucks ve třetí čtvrtině nastříleli jedenáct trojek, což je nejvíce v historii soutěže. Dosavadním maximem za jednu čtvrtinu bylo deset úspěšných trojkových pokusů Bostonu v roce 2001. V této pasáži hry zaznamenali domácí celkem 46 bodů a vybudovali si rozhodující náskok.

Při střeleckém koncertu si basketbalisté Milwaukee celkem připsali 18 tříbodových košů, nejvíce v historii klubu. "Stříleli výjimečně dobře, ale my jsme jim pomohli, nemohli jsme se k nim dostat. Trefovali všechny lehké střely a pak i všechny těžké. Když to dáte dohromady, není to dobré," řekl kouč poraženého týmu Mike D'Antoni.

Souboj týmů ze špičky konferencí vyhrál nejlepší celek východu Detroit, který porazil Dallas 97:90. Hostující Mavericks mají po porážce v Západní konferenci o 0,6 procenta horší bilanci než vedoucí San Antonio, které v úterý zvítězilo na palubovce Los Angeles Clippers.

Billups napravil dojem

V dramatickém závěru se v Detroitu prosadil především Chauncey Billups, který v posledních třech minutách zaznamenal osm ze svých 31 bodů. Napravil tak dojem z nevydařeného nedělního zápasu s New Jersey, v němž tři čtvrtiny nedokázal skórovat a Pistons doma prohráli. "Chtěl jsem být agresivní od začátku, protože celý tým pak hraje lépe," popsal Billups své odhodlání před zápasem.

Ani 44 bodů Paua Gasola nestačilo basketbalistům Memphisu k vítězství nad Seattlem. Hosté v závěrečné čtvrtině otočili vývoj utkání a výhrou 98:97 ukončili soupeřovu sedmizápasovou vítěznou sérii. Supersonics se mohli opřít o výborný týmový výkon, hned sedm hráčů se v počtu bodů dostalo do dvouciferných čísel. Hrdinou dramatického závěru byl Ray Allen, jenž zaznamenal posledních pět bodů zápasu a smazal čtyřbodový náskok domácích.

Výsledky:
Charlotte - Atlanta 125:117, Detroit - Dallas 97:90, Milwaukee - Phoenix 132:110, Memphis - Seattle 97:98, Chicago - Orlando 93:97, Sacramento - Washington 84:97.