Česko - Řecko 3:0Volejbalistky v kvalifikaci ME v Mariboru porazily i Řecko

České volejbalistky porazily ve druhém utkání druhého turnaje kvalifikace mistrovství Evropy v Mariboru Řecko hladce 3:0 po setech 25:20, 25:13 a 25:22 a upevnily si první místo v tabulce skupiny F. V neděli od 19:00 je čeká závěrečný zápas s domácím Slovinskem.

České volejbalistky (zleva) Lucie Smutná, Barbora Purchartová a Aneta Havlíčková se radují z vítězství - ilustrační foto.

V tomto utkání jim za předpokladu večerního vítězství Běloruska nad Slovinskem stačí výhra 3:2. Před týdnem v Brně české volejbalistky zdolaly Slovinsko bez ztráty setu 3:0. Vítěz kvalifikace si vybojuje přímý postup na evropský šampionát, který se v příštím roce uskuteční v Ázerbájdžánu a v Gruzii. Druhé celky ze skupin čeká v říjnu baráž.

Stejně jako v prvním turnaji před týdnem v Brně svěřenkyně trenéra Alexandera Waibla měly od úvodních míčů zápas pod kontrolou. V základní sestavě přitom chyběla jedna z opor Havlíčková a na lavičce zůstala i nahrávačka Smutná. Řekyně v úvodním setu dlouho držely krok, odpadly až v koncovce.

České hráčky postupně přidaly na důrazu a přesnosti. Rychle získaly náskok 8:2 a soupeřkám povolily v této části utkání uhrát jen 13 bodů. Podobný úvod měla i třetí sada. V závěru setu se ale Řekyně ještě vzepjaly k odporu, zvrat ale český tým nepřipustil.

"Dnes jsme změnili nahrávačku a také diagonální hráčku. Chvíli to také trvalo, než si vše sedlo. Ani po lehce vyhraném druhém setu ale soupeř nepřestal bojovat, zariskoval a vsadil vše na servis. My jsme se s tím ale i přes menší problémy vypořádali," uvedl po utkání trenér Waibl.

Hlavními oporami byly Mlejnková, která uhrála 18 bodů, dobře jí sekundovaly i Kossányiová s Toufarovou.